ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

داوران بخش كلاسیك جشنواره شعر و داستان جوان سوره معرفی شدند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، محمد سعید میرزایی، عباس كیقبادی، كبری موسوی قهفرخی، محمود حبیبی كسبی و عباس محمدی  به انتخاب و ارزیابی ۱۳۳۰ اثر رسیده در بخش شعر كلاسیك چهاردهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره می پردازند.

این جشنواره در سه بخش داستان، شعر و ترانه تیرماه ۱۳۹۵ در شهر زنجان برگزار می شود و حداكثر ۸۰ نفر در این سه بخش به مرحله پایانی جشنواره دعوت خواهند شد.

بیوگرافی داوران بخش شعر كلاسیك بدین شرح است:

محمد سعید میرزایی متولد ۱۳۵۵ كرمانشاه، دانشجوی دكتری زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه فردوسی مشهد است.

از وی تاكنون ۱۵ عنوان كتاب در حوزۀ غزل نو یا پیشرو معاصر منتشر شده است. برگزیده جشنواره جوان خوارزمی در بخش شعر، دارندۀ سرو بلورین جشنوارۀ بین المللی شعر فجر و داوری چندین جشنواره و مسابقات كشور از جمله: جشنواره شعر فجر، جشنواره شب های شهریور و ... در كارنامه هنری این هنرمند به چشم می خورد.

عباس كیقبادی متولد ۱۳۵۷ در اصفهان بیش از دو دهه است كه در عرصه شاعری فعالیت می كند. جشنواره های علومی، انتظار، جایزه سید حسن حسینی، زیر آسمان الوند و دبیر جشنواره های همیشه های هنوز، داور جشنواره های فجر استانی، شعر بسیج و جشنواره جوان سوره از دیگر فعالیت‌های این هنرمند‌ به شمار می رود. تاكنون از این هنرمند مجموعه های شعر «اینك تو در مقابل من ایستاده ای»، «من زخمی نگاه» و «چهل روایت از آیینه» منتشر شده است.

كبری موسوی قهفرخی متولد ۱۳۵۹ فرخ شهر چهارمحال بختیاری، كارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه تهران دارد. وی تهیه كننده رادیو در شهركرد است و تاكنون از وی مجموعه های «ترانه ماهی‌ها» از انتشارات سوره مهر، «غروب پا به ماه» شهرستان ادب، «می شكر» انتشارات فصل پنجم و ... منتشر شده است.

محمود حبیبی كسبی متولد ۱۳۶۰كارشناس زبان و ادبیات فارسی است. از وی تاكنون مجموعه شعرهای منشور و عدم توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است. از جمله سوابق هنری این هنرمند می توان به  برگزیدۀ نخست چهارمین جشنواره شعر فجر، برگزیدۀ نخست اولین جشنواره جوان ایرانی، برگزیدۀ دو دورۀ جشنواره شعر شب‌های شهریور اشاره كرد.

 از سوابق كاری عباس محمدی می توان به: مسئول دفتر شعر حوزه هنری استان تهران، مدیر مركز آفرینش های ادبی حوزه هنری استان تهران، داور بخش ترانه دوازدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره و سرپرستی حوزه هنری كودك و نوجوان اشاره كرد.

این جشنواره با موضوع  آزاد برگزار می شود و تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی و شناسایی و جذب استعدادهای ادبی جوان، جریان سازی در شعر و ادبیات منطبق بر ارزش های اسلامی و معرفی و برجسته سازی چهره های ممتاز عرصه شعر و داستان جوان و... از جمله اهداف آن است.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X