ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تذکر 9 نماینده زن مجلس به رئیس‌جمهور

9 نفر از نمایندگان زن مجلس درباره اختصاص تسهیلات مناسب به مادران به ویژه در دوره‌های بارداری، شیردهی و درمان ناباروری و پوشش بیمه‌ای هزینه‌ها» به رئیس‌جمهور و وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی تذکر دادند.

به گزارش خبرگزاری فارس، فاطمه رهبر، لاله افتخاری، فاطمه آلیا و زهره طبیب‌زاده نمایندگان تهران، مهناز بهمنی نماینده سراب، سیده سکینه عمرانی نماینده سمیرم، نیره اخوان نماینده اصفهان، حلیمه عالی نماینده سمنان و شهلا میرگلوبیات نماینده ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در تذکری کتبی به حسن روحانی رئیس‌جمهور و علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، بر ضرورت اجرای بند 3 سیاست‌های کلی جمعیت ابلاغی مقام معظم رهبری مبنی بر «اختصاص تسهیلات مناسب برای مادران به ویژه در دوره‌های بارداری و شیردهی و درمان ناباروری و پوشش بیمه‌ای هزینه‌ها» تأکید کرد.

در توضیح این تذکر آمده است: با نظر به تکلیف قانونی بند 3 سیاست‌های کلان جمعیت ابلاغی مقام معظم رهبری مورخ 30 اردیبهشت‌ماه 1393 مبنی بر «اختصاص تسهیلات مناسب برای مادران به ویژه در دوره بارداری و شیردهی و پوشش بیمه‌ای هزینه‌های زایمان و درمان ناباروری مردان و زنان و تقویت نهادها و مؤسسات حیاتی ذیربط» متأسفانه با گذشت 2 سال از ابلاغ این سیاست‌ها، هنوز اقدام اجرایی جهت حمایت صورت نپذیرفته است، لذا با نظریه ضرورت ارتقای جمعیت و کنترل بحران کاهش جمعیت در آینده کشور، لزوم تقویت نهادها و حمایت از زوج‌های جوان که با این مشکل روبرو هستند و هزینه‌های درمان زیادی را متحمل می‌شوند، باید با پوشش بیمه‌های پایه مورد حمایت قرار گیرند.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده