ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پاسخ معاون قالیباف به انتقادات اعضای شورای شهر تهران

ناصر امانی معاون شهردار تهران به انتقادات اعضای شورای شهر تهران نسبت به شهرداری پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،‌ ناصر امانی در دویست و شصتمین جلسه علنی شورای شهر تهران در واکنش به انتقاد مسجدجامعی درباره شکایت شهرداری از یکی از اعضای شورای شهر تهران،‌ اظهار داشت: شهرداری تهران به هیچ عنوان حداقل در یک سال گذشته شکایتی نکرده است و ما هم از این شکایت مطلع نبودیم.

وی  ادامه داد: عضو شورای شهر درباره این موضوع با بنده تماس گرفت و موضوع را اعلام کرد، من نیز پیگیری کردم و مشخص شد این شکایت مربوط دو سال قبل بوده است. شهردار تهران نیز به شدت از این موضوع ناراحت شد و گفت نامه‌ای رسمی بزنید و اعلام انصراف شکایت کنید. ما همه نقدها و انتقادات را به جان و دل می‌خریم اما خواهش من این است که در بیان تذکر از جاده عدل و انصاف خارج نشوند.

معاون شهردار تهران همچنین درباره تذکر مطرح شده از سوی محمد حقانی درباره فوت پیرترین کارگر شهر تهران نیز گفت: این واقعه در سال 90 رخ داده است؛ آقای طلایی درباره این موضوع با بنده تماس گرفت و ما این فرد را در بیمارستان بستری کردیم تا مراحل درمانی وی طی شود.

وی خاطرنشان کرد: باید این موضوع را نیز باید مد نظر داشت که کارگران پیمانکار فضای سبز هیچ ارتباط مستقیم با شهرداری ندارند اما شهرداری طی 5 سال گذشته در روز بیست و پنجم هر ماه از صورت وضعیت پیمانکاران یک طرفه کم می‌کند و حقوق کارگران فضای سبز وخدمات شهری را به حساب آنها واریز می‌کند که ظلمی درحق آنها نشود.

امانی همچنین درباره تذکر مطرح شده از سوی حقانی درباره ساخت و ساز در زمین انتهای خیابان رجایی واقع در منطقه 20 گفت: ما بارها خواهش کردیم گزارش‌هایی از این دست را پیش از ارائه در صحن شورای شهر به ما ارائه دهند و توضیحات شهرداری را هم اخذ کنند تا افکار عمومی در این زمینه قضاوت کند.

وی در ادامه به موضوع فروشگاه شهروند پرداخت و گفت: ما اصلا بنای فروش شرکت شهروند را نداریم و قرار نیست مالکیت شهروند به خارج از شهرداری واگذار شود. بانک شهر درخواست کرده است تا 51 درصد سهام شرکت شهروند به بانک واگذار شود، به این ترتیب بانک شهر از این فرصت ملی استفاده کند و شعبات شهروند را در کنار شعبات بانک شهر توسعه دهد. ما در حال بررسی این موضوع هستیم و تا کنون هیچ توافقی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه بحث واگذاری مدیریت شهروند مطرح نیست، گفت: بر این اساس همچنان مدیریت در اختیار مدیریت شهری باقی می‌ماند. ما در حال حاضر می‌خواهیم فروشگاه‌های جدیدی در شهر ایجاد کنیم و توسعه فروشگاه‌ها نیز برای شهرداری هزینه دارد.

امانی در ادامه تصریح کرد: زمانی را به معاونان شهرداری اختصاص دهید تا ببینیم کدام یک از اقداماتی که انجام می‌دهیم، خارج از برنامه 5 ساله است؛ اگر بحث واگذاری شهروند، نمایشگاه شهر آفتاب، پیاده راه سازی و غیره صورت می گیرد، بر اساس برنامه 5 ساله است.

معاون شهردار تهران همچنین در واکنش به تذکر انصاری عضو دیگر شورای شهر درباره ساخت مراکز ترک اعتیاد اشاره کرد و گفت: ما اصلا اردوگاه ترک اعتیاد نمی‌سازیم و اداره نمی‌کنیم؛ مصوبه شورای عالی اجتماعی و فرهنگی کشور با ابلاغ رحمانی فضلی آمده است که شهرداری موظف است سه اردوگاه را اطراف تهران تجهیز کرده و تحویل ستاد مبارزه با مواد مخدر دهد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده