ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مقام انگلیسی: خشونت ها در کنگو هشداردهنده است

به گزارش تارنمای خبری ' سی ای جی' از آفریقای مرکزی، نماینده ویژه انگلیس در منطقه موسوم به «گریت لیکس» در پایان سفر چند روزه خود به منطقه آفریقای مرکزی با اعلام خبر فوق، گفت: بیم آن می رود که تشدید خشونت ها در کنگو، این کشور را به بروندی که خشونت تمام آن را فراگرفته است، تبدیل شود.
« دولاکیا» مدعی شد: خشونت ها و سرکوب سیاسی در کشور بویژه استان « کاتانگا» تشدید شده است که این اتفاق بسیار هشدار دهنده ای است.
« ژوزف کابیلا» رئیس جمهوری دموکراتیک کنگو چندی پیش طرح گفت و گوی ملی را که از مدت ها پیش انتظارش می رفت، به منظور آماده شدن برای انتخابات سال آینده مطرح کرد.
اکثریت حاکم کنگو از ایده گفت و گوی ملی به عنوان عامل مهمی در تضمین اجرای آرام و منظم انتخابات آینده تمجید کرده اما بیشتر مخالفان ، این ایده را به عنوان بخشی از برنامه کابیلا برای باقی ماندن بر سر قدرت پس از پایان دوره دوم ریاست جمهوری او در سال آینده محکوم کرده اند.
« ژوزف کابیلا» رئیس جمهوری کنگو که پس از ترور پدرش - لورن کابیلا - در سال 2001 به قدرت رسید و در دو انتخابات سال های 2006 و 2011 پیروز شد ، مطابق قانون اساسی از نامزد شدن در انتخابات سال 2016 برای سومین بار منع شده است.
جمهوری دمکراتیک کنگو، کشوری واقع در مرکز آفریقا است که از سال 1971 تا سال 1997 زئیر نامیده می شد.
خاورم**9377**1566

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده