ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مخالفت هیات صنعا با معرفی «الاحمر» به عنوان رئیس کمیته نظامی

به گزارش پایگاه خبری العهد،‌ در حالی که نزدیک به یک ماه از دور جدید گفت و گوهای طرف های درگیر یمنی در کویت می گذرد، این گفت و گو بدون دستاور خاصی و با سنگ اندازی های هیات ریاض همچنان ادامه دارد.
بر اساس این گزارش منابع آگاه یمنی که اشاره ای به نامشان نشده است، گفتند که هیات ریاض «علی محسن الاحمر» ژنرال فراری و تحت تعقیب یمن را به عنوان رئیس کمیته نظامی در دوره گذار سیاسی معرفی کرد.
به گفته این منابع، هیات صنعا‌ ضمن مخالفت قاطع با این اقدام ریاض،‌ معرفی این ژنرال فراری به عنوان رئیس کمیته نظامی را اقدامی در راستای به تعطیلی کشاندن روند گفت و گوها در کویت دانستند.
بنا بر اخبار منتشر شده «علی محسن الاحمر» برادر ناتنی علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن است که گفته می‌شود دیدگاه‌های سلفی و ضد شیعی دارد.
الاحمر که پیشتر سمت مشاور هادی عبد ربه منصور رئیس جمهوری فراری و همچنین در دوره ریاست جمهوری علی عبدالله صالح فرماندهی منطقه شمال غرب را در اختیار داشت و مرد شماره 2 پس از صالح به شمار می‌آمد، روابط مستحکمی با عربستان سعودی و گروه‌های وهابی در منطقه دارد.
وی همچنین در جنگ داخلی یمن در سال‌های 1979 و 1994 حضور داشت و از جمله مهمترین مخالفان شیعیان در این کشور عربی به شمار می‌آید.
این در حالی است که منابع خبری نیز گزارش دادند که هیات ریاض در ادامه سنگ اندازی های خود در روند مذاکرات،‌ نشست امروز خود با هیات صنعا درباره مناقشه بر سر دیدگاه های پیشنهادی درخصوص تشکیل حکومت و کمیته های امنیتی و نظامی را به حالت تعلیق در آورد.
در حالی این مذاکرات ادامه دارد که جنگنده های متجاوز عربستان و مزدوران سعودی، به نقض آتش بس در صنعا پایتخت و شماری از استان های یمن ادامه می دهند.
مقام های یمنی در این مدت بارها ائتلاف عربی و مزدوران سعودی را به نقض آتش بس و حمله به مناطق مختلف این کشور متهم کرده اند.
گفت و گوهای قبلی میان دو طرف در ماه دسامبر (آذر/ دی) گذشته در ژنو٬ بدون نتیجه پایان یافت.
عربستان سعودی که در حال حاضر با مشکلات داخلی بسیاری از جمله کسری بودجه شدید، بیکاری، اعتراضات صنوف مختلف مردمی و معضلات دیگر روبه رو است حدود یک سال گذشته به بهانه حمایت از عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور جنگ تمام عیاری را علیه مردم بی دفاع یمن آغاز کرد که نتیجه ای جز ویرانی تاسیسات حیاتی این کشور و به خاک و خون کشیده شدن شهروندان یمنی نداشت.
خاورم**9329**1566

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده