شهردارکرج: توقف پروژه مهرویلا خسارت زیادی به شهرواردکرده است

به گزارش ایرنا،علی ترکاشوند روز سه شنبه در نشست علنی شورای اسلامی شهر کرج ، افزود: زیبنده استان نوپای البرز نیست که برخی پروژه های عمرانی آن نظیر پروژه تقاطع غیر همسطح مهریلا توسط برخی دستگاه ها متوقف شود.
وی ادامه داد: تونل مهر ویلا در حوزه شهری بزرگترین تونل کرج است و بیش از یکهزارو500 میلیارد ریال اعتبار برای آن تامین شده است.
شهردار کرج گفت: برای بررسی موانع اجرایی این پروژه که مدت زیادی از آغاز ساخت آن می گذرد حتی در کمیسیون مستند سازی نهاد ریاست جمهوری حضور یافتیم.
ترکاشوند بیان داشت: بر اساس تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده 69 بایستی اراضی در طرح های تفصیلی رایگان داده شود و نه تنها رایگان بلکه چندین برابر تعیین غرامت کردیم .
وی گفت: این پروژه تا کنون بیش از 120 میلیارد ریال خسارت داشته است.
وی با اشاره به بار سنگین ترافیکی در مرکز استان البرز گفت: از هر یکصد هزار دستگاه خودرو عبوری در بزرگراه ها و آزاد راه های البرز، 70 هزار دستگاه آنها وارد شهر کرج می شود.
ترکاشوند افزود: اگر 50 درصد ترافیک آزاد راه کرج- قزوین به خاطر اجرای طرح های جدید راه سازی کاهش یابدعلاوه بر تاثیرملی و منطقه ای آثار فرا ملی دارد.
وی بیان داشت: متاسفانه برخی از دستگاه ها وظیفه ذاتی و اصلی خود را فراموش کرده اند که ساماندهی نهرهایی ماننددلمبر و سیاه جوب کرج از وظایف آب منطقه ای البرز است.
شهردار کرج گفت: در کارگروه آلودگی هوای استان البرز اختصاص 200 هکتار زمین برای مرکز دفن زباله ها پیش بینی شد.
وی ادامه داد: موضوع زباله ها حساس است و با توجه به مصوبه کارگروه کاهش آلودگی هوا بحث مستند سازی بررسی شد.
ترکاشوند، انتقال صنوف مزاحم به خارج از شهر را از دیگر مباحث شهری برشمرد و گفت: باید نسبت به ساماندهی این اصناف اقدام کنیم.
7410/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهردارکرج: توقف پروژه مهرویلا خسارت زیادی به شهرواردکرده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X