ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر ورزش: رویکرد فرهنگی و پزشکی به بوکس باید تغییر کند

به گزارش ایرنا از وزارت ورزش و جوانان؛ محمود گودرزی روز سه شنبه،گفت: در مورد بوکس با دو دیدگاه مواجه هستیم اول اینکه از نظر بیولوژیکی دانشمندان این رشته معتقدند در اثر ضرباتی که به سر برخورد می کند مغز آسیب جدی می بیند و همچنین دیدگاه فرهنگی هم این رشته را موجبات ضرر به جسم تلقی می کند اما مطالعات نشان داده است که زیان بوکس بیشتر از سایر ورزشها نیست و در قیاس با آسیب های دیگر رشته های ورزشی نیز به این واقعیت مهم می رسیم.
وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اهمیت توسعه ورزش ها از جمله بوکس اظهار داشت: رویکرد فرهنگی ورزشی به بوکس باید تغییر یابد چرا که بوکس در سطح آماتور و با وسایل حفاظتی چون کلاه و دستکش آسیب رسان نیست ،بنابراین باید تغییر نگاه در قبال این رشته بوجود آید تا بوکس رونق بگیرد و جمعیت علاقه مند به آن افزایش یابند.
گودرزی با تاکید بر اهمیت اعتدال در دیدگاه ها تاکید کرد: بوکس با ووشو تفاوت چندانی ندارد بنابراین با توجه بیشتر صدا وسیما شرایط رشد و پیشرفت بهتری برای آن پدید می آید.
او همچنین درباره فعالیت بوکس بانوان که مورد نظر فدراسیون جهانی قرار دارد ،اظهار داشت: در این زمینه با تلاش فدراسیون جهانی، بوکس ایران با لحاظ قرار دادن شرایط فرهنگی می تواند شرایط مساعد را برای رشد بانوان مستعد این رشته همچون دیگر رشته های رزمی پدید آورد که در این راستا فدراسیون بوکس ایران هم باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشد.
وزیر ورزش وجوانان سفر رییس فدراسیون جهانی بوکس به ایران را مثبت ارزیابی کرد و با ابراز امیدواری از پیشرفت این رشته در کشورمان اظهار داشت: دکتر 'چینگ کو وو ' می تواند در راستای ارتقا سطح بوکس ایران و همچنین کرسی های بین المللی این رشته نقش خوبی داشته باشد .
'چینگ کو وو' در این دیدار با ابراز رضایت از سفر به تهران ، بوکس ایران را دارای پتانسیل خوب توصیف کرد و اظهار داشت: بوکس ایران توانایی حضور قدرتمندانه تر در رقابت های مختلف آسیایی و جهانی را دارد هرچند که تاکنون برای المپیک ریو بیش از یک سهمیه بدست نیاورده اند اما دو رویداد کسب سهمیه دیگر پیش روی ایران هست که امیدوارم تعداد بوکسورهای ایران در ریو افزایش یابند.
چینگ کو وو با ابراز خرسندی از حضور محمود گودرزی بعنوان یک چهره آکادمیک ورزش در مدیریت ورزش ایران گفت : با رییس فدراسیون بوکس ایران به منظور برنامه هایی که می تواند پیشرفت این رشته را بدنبال داشته باشد ،بحثهای خوبی داشتیم و به نتایج مثمر ثمری هم رسیدیم .
وی ادامه داد : شرایط بوکس برای بانوان ایران هم باید فراهم شود تا آنها نیز موقعیت حضور در رقابت های معتبر جهانی و آسیایی را داشته باشند .از طرفی پیشنهاد من به فدراسیون ایران میزبانی یک رویداد معتبر همچون رقابت های جهانی یا آسیایی است تا شرایط برای بهبود بوکس بوجود آید.
رییس فدراسیون جهانی بوکس از داوران بوکس ایران هم به خوبی یاد کرد و ابراز امیدواری کرد که شرایط را برای حضور آنها در کرسی های بین المللی و قضاوت رویدادهای معتبر مهیا کند.
در این دیدار سید مناف هاشمی معاون توسعه منابع و پشتیبانی، بهرام افشارزاده مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی، مازیار ناظمی سرپرست امور بین الملل و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان همچنین ناطق نوری رییس فدراسیون بوکس حضور داشتند.
ورزشی **9118** 1701

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X