اردبیل فاقد نمادهای دارالارشاد و خاستگاه صفویان بنیاد اردبیل تشکیل شود

طاهر شریفی سه شنبه در جلسه ستاد هماهنگی روز اردبیل خواستار نگرشی جامع در برگزاری آیین روز اردبیل شد و از دست اندرکاران خواست برای ارایه آیینی در شان مردم، گروهی از متخصصان برای بررسی نظرات و جوانب مختلف امر تشکیل شود.
وی افزود: می توان مجموعه ای با عنوان بنیاد اردبیل شکل بگیرد تا در کنار برگزاری آیین های فرهنگی و هنری، مسایل اقتصادی و منابع مالی به منظور پشتیبانی و برگزاری هرچه بهتر روز اردبیل تامین شود.
بیان کرد: صرف برگزاری یک آیین برای شناساندن هویت و تاریخ این خطه کفایت نداشته و هدف نهایی را تامین نمی کند و برای اثرگذاری بیشتر بر مخاطبان باید نسبت به تجاری سازی نشان هایی مرتبط با اردبیل و سلسله صفویه اقدام شود.
شریفی همچنین با قدردانی از برنامه ریزی ها و تلاش های دستگاه های ذی ربط در امر برگزاری آیین روز اردبیل گفت: برای ثبت حرکتی ماندگار باید تا حد امکان در برگزاری آیین های مختلف این روز از همکاری و مشارکت مردمی مانند تشکل های غیردولتی استفاده بشود.
چهارم مرداد ماه سالروز تشکیل سلسله صفویه بعنوان روز اردبیل نامگذاری شده است.
8123/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اردبیل فاقد نمادهای دارالارشاد و خاستگاه صفویان بنیاد اردبیل تشکیل شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X