ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رئیس خبرگزاری کره جنوبی بر همکاری فرهنگی و گردشگری ایران و کره تاکید کرد

به گزارش ایرنا، «پارک نو هوانگ» روز سه شنبه در دیدار با شهردار اصفهان افزود: مردم کره جنوبی خود را دوست مردم ایران می دانند زیرا تاریخ مشترک و غنی دو کشور زمینه ساز این دوستی است.
وی با بیان اینکه نقاطه اشتراک فرهنگی زیادی بین مردم دو کشور وجود دارد، افزود: مردم ایران دارای ادبیات غنی و اشعار بسیار فاخری هستند که مقوله عشق و دوستی در آنها بارز است و این امر از جذابیت های فرهنگ و ارزش های ایرانیان بشمار می آید.
وی خاطرنشان کرد: خبرنگار خبرگزاری یونهاپ در تهران با مشاهده فرهنگ و ادبیات ایرانیان گزارشی در این باره تهیه کرده است و ما از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر عامل خبرگزاری ایرنا نیز دعوت کردیم تا با سفر به کره جنوبی در باره فرهنگ ما گزارش تهیه کنند.
نو هوانگ با اشاره به سفر خود به تهران در سه روز گذشته گفت: همکاری خبرگزاری های ایرنا و یونهاپ منجر به بهبود روابط همه جانبه دو کشور ایران و کره جنوبی بویژه در زمینه گردشگری می شود.
وی افزود: با همکاری هرچه بیشتر این دو خبرگزاری بعنوان دو سازمان خبری مهم در آسیا، مردم دو کشور فرهنگ و ویژگی های همدیگر را بهتر می شناسند و این موضوع به بهبود روابطی مانند گردشگری کمک بسیاری می کند.
رئیس خبرگزاری کره جنوبی اظهار کرد: تبادل خبرنگار و گزارش نیز در باره فرهنگ و مردم دو کشور در این راستا ضروری است.
وی با اشاره به آغاز بکار دفتر خبرگزاری یونهاپ از یک ماه گذشته در تهران تصریح کرد: همکاری بین یونهاپ و ایرنا بخوبی برقرار شده و مقرر است با اجرای برنامه های مشترک، تقویت شود.
وی همچنین به خواهرخواندگی یکی از شهرهای کره جنوبی با اصفهان اشاره و اظهار امیدواری کرد که با افزایش همکاری های رسانه ای و معرفی بیشتر دو کشور به مردم تعداد گردشگران افزایش یابد.
فلسفی، مدیر امور بین الملل خبرگزاری ایرنا نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از دیدار های رئیس خبرگزاری کره جنوبی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی در تهران گفت: همکاری خوبی در زمینه های مختلف در این زمینه بین دو خبرگزاری آغاز شده است.
به گزارش ایرنا، «پارک نو هوانگ» به دعوت«محمد خدادی» مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران از 26 اردیبهشت، سفری چهار روزه به ایران را آغاز کرده است.
وی امروز سه شنبه به اصفهان سفر کرد و علاوه بر دیدار با شهردار اصفهان از مکان های تاریخی این شهر نیز بازدید کرد.
خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی یکی از با سابقه ترین خبرگزاری های منطقه شرق آسیا محسوب می شود که دارای 580 خبرنگار در اداره مرکزی خود در سئول و در دفاتر منطقه ای و خارجی است.
این خبرگزاری روزانه سه هزار مطلب، خبر و گزارش در باره امور سیاسی و عرصه های اقتصادی، بازرگانی، فرهنگی، ورزشی، نظامی و قلمروهای دیگر منتشر می کند.
یونهاپ خبرگزاری دارای 25 دفتر در کشورهای دیگر است که اخبار کره جنوبی و دیگر نقاط جهان را پوشش می دهند.
ت/6027/3011

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X