ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

علامت هشدار دهنده سکته مغزی را بشناسید

به گزارش مشرق، طبق اعلام انجمن سکته آمریکا، افراد بعد از آگاهی از هر یک از ۵ علامت شدید و ناگهانی زیر فورا به مراکز درمانی و پزشک مراجعه کنند:

احساس کرختی یا ضعف در صورت، دست یا پا (بخصوص زمانیکه یک طرف بدن را شامل شود.)

گیجی ناگهانی یا مشکل در حرف زدن یا فهم گفتگوها.  مشکلات ناگهانی دیداری در یک چشم یا هر دو چشم.

دشواری ناگهانی در راه رفتن یا سرگیجه، از بین رفتن حالت تعادل یا مشکل در هماهنگی اعضای بدن. 

سردرد شدید بدون هیچ علت مشخص.
 
سکته یکی از علل اصلی ناتوانی در بزرگسالی است. به گفته پزشکان، افراد سکته کرده نیاز به توجه درمانی فوری به منظور بهبود تاثیر درمان و کاهش ریسک مرگ یا عوارض جانبی بلندمدت شان دارند.
 
به گفته متخصصان، اگر فرد دچار سکته ایسکمیک ،که در آن عروق مغز مسدود می شود، در مدت سه ساعت تحت درمان قرار گیرد، عوارض جانبی این سکته به شکل قابل توجهی کاهش می یابد.
 
طبق گزارش انجمن سکته آمریکا، زنان بیش از مردان دچار سکته مغزی می شوند. همچنین افراد سیاهپوست بیش از سفیدپوستان در معرض خطر سکته قرار دارند. افراد دارای سابقه سکته در خانواده هم بسیار در معرض این ریسک قرار دارند.
 
اما به گفته متخصصان، افراد می توانند با شیوه های زیر ریسک سکته را کاهش دهند:
 
ورزش منظم
حفظ وزن نرمال
پیروی از رژیم غذایی سالم
حفظ سطح سالم کلسترول
چک کردن منظم فشار خون
سیگار نکشیدن
 

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده