ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

 اجرای ۱۰۰ پروژه عمرانی برای رویداد مشهد ۲۰۱۷

به گزارش خبرنگار مهر محمد مقدوری صبح سه شنبه در نشست خبری در محل استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: انتخاب شهرمشهد به عنوان رویداد بین المللی از سوی ۵۷ کشوری که عضو ایسسکو هستند فرصتی را در اختیار ما گذاشته است که حداکثر استفاده را ببریم.

وی تصریح کرد: در واقع هدف از پایتخت فرهنگی اسلامی تقویت حس تعلق شهروندان به یک منطقه فرهنگی مشخص، سهم فرهنگ در توسعه شهرها، استفاده از این فرصت برای انعکاس فرهنگ اسلامی به سایر کشورهای غیر مسلمان و توسعه فرهنگی جهان اسلام و ایجاد فرصت برای بازسازی و بهینه سازی شهرهای اسلامی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: باید حس قوی را میان شهروندان نسبت به موضوع پایتخت فرهنگی افزایش دهیم چرا که مشارکت مردمی در برگزاری هرچه بهتر این مراسم کمک موثری خواهد نمود.

وی با بیان اینکه شهر مشهد، در سال ۲۰۱۱به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی در سال ۲۰۱۷ انتخاب شد، افزود: در این سال تمامی شهرهایی که تا سال ۲۰۲۴ قرار است پایتخت باشند مشخص شد.

مقدوری عنوان کرد: اساسا موضوع پایتخت فرهنگ اسلامی از سال ۲۰۰۵ مطرح شد و در هرسال ۳ شهر به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب می شوند و تا الان در ۲۷ شهر پایتخت فرهنگی بوده اند که امسال با سه شهر مشهد، کاپالا و سنار و عمان مشترکا به ۳۰ شهر خواهد رسید.

وی ادامه داد: ۴محور در موضوع پایتخت فرهنگ اسلامی پیگری خواهد شد، محور اول، موضوع تنوع فرهنگ برای ترویج خلاقیت و رسیدن به توسعه پایدار،محور دوم موضوع گفتگو واتحاد تمدن ها در روابط منطقه ای و بین المللی و محور سوم فناوری اطلاعات و ارتباطات در خدمت توسعه پایدار در جهان اسلام و محورچهارم، میراث فرهنگی و هویت تاریخی شهرهای اسلامی جهان و الزامات جهانی شدن این شهر ها پیگری خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی در خصوص برنامه هایی که در حال انجام و پیگیری است گفت: انتخاب پروژه های عمرانی که باید یا در طول سال ۲۰۱۷و یا یک سال بعد از آن به اتمام برسد که موجب ارتقا و سهم روابط بین المللی خواهد شد و تملک ساختمان های تاریخی بافت پیرامون حرم مطهر توسط میراث فرهنگی با مشارکت سایر استان ها.

مقدوری تصریح کرد: در این راستا ۱۰۰ پروژه به عنوان پروژه قوی انتخاب شده است که در ۴ بخش ۳۶ پروژه در حوزه معماری شهرسازی ۳۲ پروژه در حوزه حمل و نقل و ۱۴ پروژه در حوزه هوشمند سازی و ۱۸ پروژه زیر بنایی و زیر ساختی است که ما نیازمند ۲۲۴ میلیارد تومان اعتبار هستیم که با مشارکت بخش دولتی ، خصوصی و مردمی این پروژ ها اجرایی خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه در انتخاب این پروژه ها هدف اصلی پروژه های نیمه تمامی است که مربوط به میراث فرهنگی است، عنوان کرد: در دو هفته آینده قرار است در استانداری کمیته ای برای مشهد ۲۰۱۷ برای سرعت دادن به امور تشکیل شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X