ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایران و كره مشتركات فرهنگی بسیاری دارندساخت مستند «داستان تهران»

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، پارك نوهوآنگ رئیس خبرگزاری یونهاپ كره جنوبی در دیدار با شهردار اصفهان اظهار كرد: بین دو كشور ایران و كره نزدیكی و اشتراكات فرهنگی بسیار زیادی وجود دارد كه سبب دوستی و نزدیكی بسیار زیاد میان دو ملت شده است.

وی با بیان اینكه قرار است رابطه خوبی میان خبرگزاری یونهاپ كره و خبرگزاری ایرنا كشور ایران و همچنین ایرنا اصفهان برقرار شود، تصریح كرد: در این راستا مقرر شده خبرنگار كره با حضور در ایران و میان مردم تهران داستانی با نام «داستان تهران» كه از علاقه ایرانیان به شعر و ادب و مقوله عشق و دوستی در آن سخن گفته شده، تهیه كند.

رئیس خبرگزاری یونهاپ كره جنوبی ادامه داد: تبادل خبرنگار میان دو كشور سبب می شود مردم دو كشور شناخت خوبی از یكدیگر پیدا كرده و در ادامه آن رابطه گردشگری نیز به سمت بهتر شدن حركت كند.

ظرفیت‌های اصفهان بستری مناسب برای ورود گردشگران فراهم می‌کند

شهردار اصفهان گفت: نزدیكی فرهنگ دو كشور ایران و كره‌جنوبی رخدادهای مشترك بسیاری را با این كشور كلید زده كه این موضوع می‌تواند بستری را برای ایجاد ارتباط بیشتر میان دو كشور فراهم كند.

مهدی جمالی‌نژاد در این دیدار ضمن معرفی استان و شهر اصفهان، اظهار كرد: اصفهان با بیش از دو هزار اثر تاریخی مانند تونل زمان است كه با قدم زدن در آن می‌توانید به ادوار مختلف تاریخی سفر كنید.

وی با بیان اینكه ما در حوزه دیپلماسی دوجانبه و چندجانبه عضو سازمان مختلف بین‌المللی هستیم، تصریح كرد: بسیاری از رویدادهای جهانی را نیز با كشور كره كلید زده و در حال انجام كارهای مشترك هستیم به طور مثال در حدود سه سال پیش با كشور كره احیای مسیر گردشگری راه ابریشم را با برگزاری سه دوره به میزبانی اصفهان آغاز كرده‌ایم.

شهردار اصفهان ادامه داد: نزدیكی فرهنگ دو كشور ایران و كره رخدادهای مشترك بسیاری را با این كشور كلید زده كه این موضوع می‌تواند بستری را برای ایجاد ارتباط بیشتر میان دو كشور فراهم كند.

وی با بیان اینكه امیدوارم فضایی فراهم شود كه گردشگران كره‌ای بیشتری از كشورمان ایران و البته اصفهان بازدید كنند، اضافه كرد: با توجه به اینكه شما به عنوان خبرگزاری رسمی كشور كره مشغول فعالیت هستید لازم است معرفی بسیار خوبی از اصفهان داشته باشید.

جمالی‌نژاد با بیان اینکه ادیان مختلف در اصفهان به خوبی و با آرامش در كنار یكدیگر زندگی می‌كنند، تأکید كرد: در آرامستان ارامنه اصفهان از كشورهای مختلف حضور دارند همچنین مناطقی در شهر اصفهان به نام صفاخانه بوده كه ادیان مختلف با حضور در آن مباحث علمی می‌كرده‌اند.

وی اضافه کرد: همه این همدلی‌ها، زیبایی‌ها و میراث غنی ملموس و ناملموس بستری را برای حضور هرچه بیشتر گردشگران در اصفهان فراهم می‌كند.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X