ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دستورالعمل نظمِ نما در تهران آماده ابلاغ است

به گزارش خبرنگار مهر، پژمان پشمچی زاده طی سخنانی در صحن امروز شورای اسلامی شهر تهران، به ارائه گزارشی از کمیته های نمای شهر تهران پرداخت و گفت: انضباط نما در قالب دستورالعمل اجرایی شده است.

وی افزود: در بخش نظم نما نیز در حال بررسی و مباحث کارشناسی هستیم و دستورالعمل آن آماده ابلاغ است که با ابلاغ دستورالعمل نظم نما دایره نظارتی ما گسترده تر خواهد شد.

پشمچی زاده با تاکید بر ضروت انتظام نما عنوان داشت: این موضوع نیز با همکاری کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در حال تدوین است و در آینده نزدیک انتظام نما در قالب ساختار مناسب اجرایی خواهد شد.

معاون شهردار تهران در ادامه به موارد قبل و بعد از صدور پروانه اشاره کرد و گفت: این موضوع یک بحث کارشناسی است که در کمیسیون برنامه و بودجه مورد بررسی قرار می گیرد و نتیجه جلسات کارشناسی که در قالب منافع مردم و رونق ساخت و ساز است، اجرایی خواهد شد.

وی در ادامه به ارائه پاسخ تذکر محمد حقانی درباره ساخت و ساز در زمین منطقه ۲۰ پرداخت و گفت: محور جاده قدیم قم، محوری است که شهرداری تهران در سنوات گذشته تلاش به تعریض آن داشته است تا به حداکثر بهره برداری برسد.

پشمچی زده تصریح کرد: در این محور ۲۹ قطعه زمین با مجموعا ۴۴ هزار متر مربع اصلاحی وجود داشته است. که این قطعه به تنهایی ۱۷ هزار متر مربع است و در کنار پهنه های دیگر قرار دارد. 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران اظهارکرد: این آخرین ملک واقع در محدوده شهری است و بعد از آن حریم شهر تهران آغاز می شود. به همین دلیل شهرداری در قالب صورتجلسه ای که از سنوات قبل جاری و مستمر بوده است، به میزان دو به یک توافق کرده است تا به میزان اصلاحی انجام شده در باقی مانده، بنا ساخته شود.

وی گفت: این فعالیت شهرداری برای تعریض یکی از محورهای مهم، فعالیت بسیار خوبی بوده که در جهت صرفه و صلاح شهر است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده