ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شاغلان واحدهای صنعتی استان بوشهر روش‌های اطفا حریق فرا می‌گیرند

اطفا حریق رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: برای افزایش آمادگی مراکز صنعتی و تولیدی استان بوشهر در مواقع اضطراری و آتش سوزی در محیط کار شاغلان این مراکز روش‌های اطفا حریق را فرا می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، جمشید مطرقی ظهر امروز در مراسم آموزش اطفا حریق در یکی از کارخانه‌های صنعتی بوشهر با تاکید  بر افزایش آمادگی کارکنان واحدهای صنعتی در مقابله با بحران‌ها اظهار داشت: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای علاوه بر مهارت افزایی برنامه‌های گوناگون آموزشی از جمله نحوه مقابله با بحران‌ها از جمله  اطفا حریق در دستور کار قرار داده است.

وی هدف از برگزاری این دوره آموزشی را ایجاد آمادگی لازم در مواقع اضطراری و آتش سوزی در محیط کار و کارگاه‌های صنعتی دانست و افزود: با توجه به اینکه یکی از خطرات پیرامون شاغلان در رشته‌های مختلف صنعتی ، آتش سوزی و نزدیکی به مواد اشتعال‌زا در محیط کار است ، ضرورت دارد تا شاغلان رشته‌های مختلف آموزش‌های لازم  از جمله، چگونگی مقابله با خطرات در فضای کار و پیشگیری از آن را نیز فرا گیرند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر بیان کرد:  این دوره آموزشی در دو مرحله عملی و نظری برای شاغلان واحدهای صنعتی  به اجرا درمی‌آید و آنها به طور عملی نیز به تمرین اطفا حریق می‌پردازند.

مطرقی، شناسایی انواع آتش و عوامل ایجاد آتش، نحوه رو به رو شدن جغرافیایی با آتش و روش‌های خاموش کردن انواع حریق را از جمله آموزش‌های اطفا حریق دانست و گفت: شرکت کنندگان در این دوره آموزشی با نحوه آماده سازی ، کاربرد صحیح و استفاده اصولی از انواع کپسول‌های آتش نشانی در موقع ایجاد آتش  بصورت تئوری و عملی آشنا می‌شوند.

وی با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی  تخصص شغلی است بیان کرد: بیش از 80 درصد از مجموع آموزش‌های مهارتی به آموزش‌های تخصص شغلی اختصاص یافته است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر بیان کرد: ارائه دوره‌های آموزش کارآفرینی و کسب وکار نیز یکی دیگر از عناوین برنامه های آموزشی است که بیشتر آموزش‌ها به این دوره‌ها اختصاص یافته است.

مطرقی با اشاره به تدوین استاندارد آموزشی افزود: برای افزایش مهارت در مناطق مختلف بوشهر حرفه‌ها در قالب آموزش‌های مهارتی بر اساس استانداردهای آموزش فنی و حرفه‌ای تدوین شده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X