ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشوق‌های سرمایه‌گذاری در استان‌های محروم افزایش یابد

سرمایه‌گذاری آمریکا مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کردستان با اعلام اینکه جایگاه مراکز خدمات سرمایه‌گذاری در برنامه ششم تقویت شود گفت: مشوق‌های سرمایه‌گذاری در استان‌های محروم افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، حسین دهقانی ظهر امروز در جلسه مدیران کل امور اقتصادی و دارایی منطقه 6 کشور اظهار داشت: یکی از محورهای مهم در حوزه وزارت اقتصاد بالا بردن توانمندی درونی و بیرونی است که باید گامهای اساسی در این زمینه برداشته شود.

وی با بیان اینکه از آغاز کار مراکز خدمات سرمایه‌گذاری در کشور 6 سال می‌گذارد، افزود: با وجود نبود بودجه، امکانات و بروز مشکلات بسیار شاهد فعالیت این مراکز در استانها هستیم که امروز به عنوان تنها مرجع تخصصی سرمایه‌گذاری شناخته شده‌اند ولی وجود مراکز تصمیم‌گیر موازی در حوزه سرمایه‌گذاری نتیجه گیری موثر را به تعویق می‌اندازد.

دهقان با اعلام اینکه امیداریم در برنامه ششم جایگاه مراکز سرمایه‌گذاری بهتر و قوی دیده شود، عنوان کرد: در اسناد بالادستی سرمایه‌گذاری خارجی مورد تاکید است ولی بودجه مراکز خدمات سرمایه‌گذاری بسیار ناچیز و ناکافی بوده و برای استانی همچون کردستان 70 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی درباره معرفی استانها نیز گفت: در چند سال گذشته استانها بحث تدوین مطالعات پیش امکان سنجی را با سقف بودجه انجام دادند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کردستان بیان کرد: کارکنان مراکز خدمات سرمایه‌گذاری با قوانین و مقررات سرمایه‌گذاری آشنا هستند ولی باید در زمینه بازاریابی بین‌المللی و فنون مذاکره را آموزش ببینند.

وی با اشاره به اینکه کارکنان خدمات سرمایه‌گذاری استانها خواهان ارتباط بیشتر با سازمان سرمایه‌گذاری هستند، گفت: ارتباط مناسب سبب افزایش کارایی در بین مراکز خدمات سرمایه‌گذاری می‌شود که انتظار می‌رود ارتباطات نیز تقویت شود.

دهقان درباره ماندگاری نیروها و افزایش انگیزه آنها در مراکز خدمات سرمایه‌گذاری نیز گفت: در وزارت اقتصاد بیشتر بر بحثهای مالی تاکید است که انتظار می‌رود در راستای ایجاد انگیزه برای نیروهای مرکز خدمات سرمایه‌گذاری گامهای اساسی برداشته شود.

وی با اشاره به اینکه سازمان سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران را به استانها هدایت کند، اظهار داشت: در استاهای محروم نیازمند مشوقهای بیشتری برای جذب سرمایه‌گذار هستیم که باید در این زمینه سازمان سرمایه‌گذاری گامهایی بردارد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کردستان بیان کرد: جایگاه مراکز خدمات سرمایه‌گذاری را در استانها ارتقا داده و بودجه لازم را در اختیار آنها بگذریم تا بتوان به هفت میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده