ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رشد صددرصدی شرکت ها در اینوتکس 2016

به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمیدرضا امیری نیا در مورد این نمایشگاه اظهار کرد: برپایی این نمایشگاه اقدامی ملی در راستای توسعه اقتصاد دانش‌ بنیان با رویکرد بین المللی است که تلاش دارد تجارت فناوری را شکل دهد.
وی بیان کرد: این نمایشگاه که به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود، همچنین تلاش می کند جایگاهی برای توسعه تجارت فناوری باشد تا شرکت‌های ایرانی تراز اول که محصولات فناورانه دارند و می‌توانند در بازار بین‌المللی آنها را عرضه کنند، در آن حضور یابند و زمینه ای برای صادرات محصولات فناورانه فراهم شود.
امیری نیا ادامه داد: رویکرد دیگر این نمایشگاه دعوت از کشورهای خارجی است تا از مسیر اینوتکس و حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به همراه طرف های ایرانی از طریق همکاری های علمی و فناوری و گسترش دفاتر طراحی مشترک، در بازار ایران حضور پیدا کنند.
وی با بیان اینکه ایده اولیه این نمایشگاه در اقدامی بین ایران و روسیه شکل گرفت، افزود: در نمایشگاه اول، ایران و روسیه، در نمایشگاه دوم ایران، روسیه و بلاروس شرکت داشتند و در نمایشگاه سوم ایده بین‌المللی شدن اینوتکس مطرح شد بنابراین از دوره سوم قرار شد تا هم شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی و هم شرکت‌های خارجی در نمایشگاه شرکت کنند.
رییس نمایشگاه اینوتکس 2016 ادامه داد: در دوره چهارم اینوتکس رویکرد بین‌المللی این نمایشگاه افزایش پیدا کرد و یک نشست جنبی با موضوعیت شبکه ‌سازی نوآوری به این نمایشگاه افزوده شد.
امیری نیا گفت: در بحث توسعه علمی کشور، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، شبکه ‌سازی و بررسی مدل های موفق اقتصادی از مسیر علم و فناوری و نوآوری بسیار مهم است.
وی در مورد حضور شرکت کنندگان خارجی در نمایشگاه امسال گفت: سال گذشته 48 شرکت از 15 کشور در سومین نمایشگاه اینوتکس حضور داشتند، امسال این تعداد به 85 شرکت خارجی افزایش یافته و 90 شرکت دانش بنیان داخلی نیز حضور خواهند داشت؛ تعداد سخنرانان کلیدی نیز به نسبت سال گذشته از پنج سخنران به 14 سخنران از 12 کشور افزایش داشته است.
رییس نمایشگاه اینوتکس 2016 ادامه داد: به نسبت سال گذشته، رشد تقریبا صددرصدی در راستای حضور شرکت‌ها داریم و در رابطه با نشست تخصصی نیز رشد کیفی حداقل سه برابری خواهیم داشت.
امیری نیا در مورد تأثیر اینوتکس در صادرات محصولات دانش‌ بنیان گفت: یکی از اهداف ما در این نمایشگاه، صادرات محصولات دانش ‌بنیان است؛ به همین منظور امسال خط اعتباری تسهیلاتی بیشتری به افرادی که در بحث صادرات و انتقال فناوری به داخل کشور فعالیت می‌کنند، ارائه می‌شود.
وی ادامه داد: هدف این است که از این مسیر کیفیت محصولات فناورانه در کشور بالا رود، جایگاه بهتری برای ارائه این محصولات فراهم شود و انتقال فناوری به داخل کشور صورت گیرد.
نمایشگاه اینوتکس 2016، به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط پارک فناوری پردیس معاونت علمی، از دوم تا پنجم خرداد ماه سال جاری در نمایشگاه بین‌المللی تهران، سالن خلیج ‌فارس برپا می‌شود.
علمی (1)** 9340**1834

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده