ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خط انتقال فاضلاب خیابان میرداماد آماده بهره برداری است

به گزارش ایرنا از شرکت فاضلاب تهران، اصغر ریاضتی افزود: بهره برداری از خط انتقال فاضلاب خیابان میرداماد علاوه بر انتقال بار عمده خط اصلی فاضلاب غرب (ولیعصر) به تونل شرق، امکان بهره برداری از خط انتقال شریعتی- پاسداران را فراهم می کند.
وی اظهار داشت: با بهره برداری این طرح ، بخش عمده فاضلاب منطقه 3 شهرداری در خیابان های دروس، پاسداران، قیطریه، میرداماد و قلهک و بخش شرقی منطقه یک جمع آوری و از این پس تحت پوشش خدمات فاضلاب قرار می گیرند.
وی میانگین حفاری در این پروژه را هشت متر عنوان کرد و گفت: طول تقریبی این خط انتقال سه هزار و 500 متر است که از تقاطع خیابان‌های ولیعصر و میرداماد با قطر یک هزار و 400 میلیمتر آغاز و از مسیر خیابان شریعتی با قطر لوله یک هزار و 600 میلیمتر و خیابان خواجه عبدالله انصاری با قطر هزار و 800 میلیمتر به قطعه پنج تونل فاضلابروی شرق متصل می‌شود.
ریاضتی در ادامه به انجام کنترل پی در پی برای آماده بهره برداری شدن این خط اشاره کرد و ادامه داد: عملیات ویدئومتری و کنترل آب بندی با توجه به تجربه های اخذ شده برای بهبود کیفیت پروژه ها در سال های اخیر، با دقت بیشتری انجام شده و تمام اتصالات لوله ها کنترل که در صورت نیاز با جوش های پلیمری، جوشکاری مجدد شده است.
برپایه این گزارش، روش حفاری در این خط، لوله رانی یا «پایپجکینگ» به طول دو هزار و 900 متر مکانیزه و در بعضی مناطق به صورت دستی بوده است.
حدود 550 متر از مسیر آن به دلیل امکانپذیر نبودن عبور خط از روبروی ایستگاه متروی میرداماد، به صورت سنتی و از خیابان های شمس تبریزی، نیکخو، نیک رای، اطلسی، آسایی و تبریزیان عبور می کند.
به گزارش ایرنا، طرح فاضلاب تهران از سال 1374 در گستره ای به مساحت 70 هزار هکتار در مناطق 22 گانه تهران و برای بهره گیری 11 میلیون نفر از جمعیت این شهر آغاز شد.
این طرح بر پایه اولویت های کارشناسی شده تهران (همچون وضع بستر زمین شناسی- توپوگرافی) به پنج مرحله عملیاتی تقسیم شده است و بیش از 9 هزار کیلومتر شبکه جمع آوری، خط اصلی و تونل فاضلاب رو ساخته می شود.
این طرح بر اساس برآورد سال 1394 با اعتباری افزون بر 200 هزار میلیارد ریال در دست اجراست و پیش بینی می شود با پایان آن نزدیک به 900 هزار انشعاب به مشترکان واگذار شود.
اقتصام ** 3065 **1561

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده