ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روند تعرض به منابع طبیعی در فارس کاهش یافته است

به گزارش ایرنا سید عبدالنبی نجیبی، سه شنبه در گردهمایی یک روزه مسئولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه در اداره های کل منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در شیراز افزود: دستگاه قضایی فارس برای حفظ و حراست از منابع طبیعی این استان شورایی با عنوان شورای حفظ حقوق بیت المال تشکیل داده است.
وی بیان داشت: نشست های این شوراباحضور مسئولان قضایی، دستگاه های متولی زمین و دستگاه انتظامی و سیستم امنیتی و اطلاعاتی استان و به ریاست رئیس کل دادگستری برگزار می شود.
نجیبی ادامه داد: در این شورا گزارش های مربوط به تعرض به منابع طبیعی و یا راهکارهای حفظ و حراست از این ثروت ملی مورد بررسی قرار می گیرد.
این مقام قضایی، یکی از وظایف اصلی این شورا را آسیب شناسی و نحوه تعرض به اراضی ملی و دولتی بیان کرد و افزود: در این شورا چگونگی دست اندازی به این اراضی مورد بررسی قرار می گیرد و بعد از انجام کار کارشناسی، تصمیم های لازم برای جلوگیری از دست اندازی به این اراضی اتخاذ می شود.
نجیبی گفت: علاوه بر این، با توجه به اینکه در استان فارس با یک سری تغییر کاربری های عمده مواجه هستیم، شورای یاد شده وظیفه دارد که جلو این تغییر کاربری ها را بگیرد.
معاون قضایی دادگستری فارس، قطعه قطعه شدن زمین های کشاورزی را نیز از آسیب های جدی در این استان برشمرد و افزود: این امرسبب کاهش بازده اراضی کشاورزی و از بین رفتن منابع آب می شود و اگر جلو آن گرفته شود بهتر می توانیم منابع آب و زمین های کشاورزی را مدیریت کنیم.
6122 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده