ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

84 هزارنوع کالا وخدمات در کشورباید مشمول استاندارد قرارگیرد

به گزارش ایرنا،جهانبخش سنجابی شیرازی روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت هشتمین سالروز جهانی اندازه شناسی و نخستین کنفرانس اندازه شناسی سازمان ملی استاندارد ایران در کرج افزود:درزمان حاضر رویکرد سازمان ملی استاندارد بر اجرای اجباری تعدادی از استانداردها در حوزه داخل، واردات و کنترل وارادات معطوف شده است.
وی بیان داشت: برای تحقق بند 24 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی باید حداقل عملکرد خود در این حوزه را به 20 برابرافزایش دهیم.
سنجابی شیرازی با بیان اینکه اکنون در نیمه دوم تحقق سند چشم انداز 20 ساله به سر می بریم، افزود: این دوره پس از ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی به دوره اقتصاد مقاومتی موسوم شده است و باید مطابق با
وظایفی که در سیاست کلی اقتصادمقاومتی ابلاغ شده ، حرکت کنیم.
سرپرست پژوهشگاه سازمان ملی استاندار ایران با یادآوری این موضوع که بسته سیاست کلی اقتصاد مقاومتی متشکل از 24 بند است، گفت: بندهای مختلفی مرتبط با موضوع استاندارسازی لحاظ شده است اما بند 8 و 24 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی توجه ویژه ای به این بخش دارد.
وی با اشاره به اینکه در بند 8 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری بر اصلاح الگوی مصرف از طریق دو مولفه مدیریت کیفیت و رقابت پذیری در تولید تاکید دارند، تصریح کرد: بند 24 سیاست های مذکور منویات رهبری، گسترش پوشش استاندارد همه محصولات داخلی و ترویج آن است.
سنجابی شیرازی گفت: مقام معظم رهبری در سیاست های ابلاغی خود سکوی شکل گیری موتور توسعه در دوران اقتصاد مقاومتی را ترسیم کرده اند، سکوی توسعه به سه پایه استانداردسازی، مدیریت کیفیت و رقابت پذیری نیاز دارد.
وی با بیان اینکه مجموعه سیاست های اجرایی حاکم بر سازمان ملی استاندارد ایران و پژوهشگاه استاندارد به سه بند باز می گردد، افزود: بند 30 سیاست های کلی برنامه ششم توسعه مبنی بر تدوین سند جامع و نقشه راه تحول نظم استاندارد سازی کشور یکی از این موارد محسوب می شود.
سنجابی شیرازی با بیان اینکه تقویت حقوق مصرف کننده از طریق حمایت از این قشر دومین اقدام انجام گرفته از سوی سازمان استاندارد به شمار می آید، گفت: تحول نظام استاندارسازی را در دستور کار داریم.
وی با اشاره به اینکه در حوزه اندازه شناسی سه اقدام را پیش روی خود قرار داده ایم، گفت: گام نخست ایجاد قابلیت ردیابی در نظام 'یکاها' و پیوستن به نظام اندازه شناسی جهانی است.
سرپرست پژوهشگاه سازمان ملی استاندار ایران بیان کرد: افزایش کنترل و نظارت همچنین بهره گیری از توان بخش خصوصی در ایفای نقش نظام اندازه شناسی کشور در خانه کیفیت از دیگر اقدامات پیش روی نظام اندازه شناسی است.
2098/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X