ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدیرعامل منطقه آزاد قشم: برای بهره مندی از مزیت های اقتصادی برجام باید صبر کرد

حمیدرضا مومنی روز چهارشنبه در نشست بررسی مشکلات و موانع تولید و صادرات فعالان صنعتی قشم، افزود: در این مدت باید برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب برنامه ریزی کرد.
وی با بیان اینکه دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی محور اصلی برنامه های سازمان منطقه آزاد قشم است، گفت: در همین چارچوب مشکلات صنایع مستقر در این منطقه شناسایی، استخراج و جمع بندی آنها برای کسب راهکار به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رئیس جمهوری ارسال می شود.
مومنی با تاکید بر اینکه مدیران و کارکنان سازمان منطقه آزاد قشم برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی تمام تلاش خود را می کنند، گفت: در همین چارچوب توسعه سرمایه گذاری، افزایش تولید، ارتقاء صادرات و جذب و انتقال دانش فنی به عنوان محورهای کلیدی سیاست های اقتصاد مقاومتی به این سازمان تکلیف شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر موارد یاد شده، توسعه زیرساخت های گردشگری به عنوان یک مزیت ارزشمند و تربیت نیروی متخصص به عنوان یکی از ضرورت های توسعه متوازن و پایدار اقتصاد منطقه توسط این سازمان دنبال می شود.
مومنی افزود: به همین منظور از نیمه دوم سال گذشته برنامه جامع آموزش نیروی متخصص در دستور کار سازمان منطقه آزاد قشم قرار گرفت و تاکنون بیش از یک هزار نفر از جوانان این جزیره از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند شده اند.
وی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد سازمان منطقه آزاد قشم در جذب سرمایه گذار خارجی، گفت: اواخر هفته جاری یک هیات 180 نفره چینی با سفر به این جزیره در 6 کارگروه مزیت های اقتصادی قشم را با هدف توسعه همکاری های مشترک، بررسی می کنند.
وی با بیان اینکه بیمه و بانک مهمترین محورهای سازمان منطقه آزاد قشم برای جذب سرمایه گذار خارجی است، اظهار کرد: اجرای طرح ها و برنامه های زود بازده برای برون رفت از شرایط حاکم بر صنایع منطقه به عنوان یک رویکرد اصلی توسط این سازمان دنبال می شود.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از آمادگی این سازمان برای برگزاری مستمر نشست بررسی مشکلات و موانع تولید و صادرات فعالان صنعتی قشم خبر داد.
به گزارش ایرنا، نشست امروز با حضور مهدی بازارگان معاون تولید، صادرات و فناوری شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور برگزار و در آن مواردی همچون تشکیل شورای گفت و گوی بخش دولت و خصوصی در مناطق آزاد، کاهش زمان خدمات دهی گمرک و استاندارد، تامین و تزریق تسهیلات کم بهره بانکی، تامین سوخت ارزان قیمت برای صنایع، آسان سازی فرایندهای صادرات و کاهش هزینه های حمل و نقل در جزیره، به عنوان مهمترین خواست های صنعتگران منطقه آزاد قشم مطرح شد.
2090/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده