ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

غیبت 40 درصد از نظامیان افغان در هلمند نیروهای اعزامی به خط مقدم از آموزش کافی محرومند

نظامیان افغان نیروهای حاضر در خط مقدم در هلمند آموزشی برای جنگیدن با طالبان نمی‌بینند و حدود ۴۰ درصد از نیروهای حاضر در هلمند حضور واقعی ندارند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از «گاردین»، «ولی خان» یک فرمانده نیروهای امنیتی افغانستان در هلمند گفت: برای جنگیدن در خط مقدم آموزشی ندیده‌ایم.

ولی خان، هدایت گروه 24 نفری را در اختیار دارد که وظیفه آنها محافظت از مرز است.

اما 7 ماه پیش این فرمانده افغان به همراه 122 پلیس مرزی دیگر به منطقه «باباجی» منتقل شدند تا خط دفاعی را در مقابل طالبان تقویت کنند.

«راز محمد» یکی از نیروهای امنیتی مستقر در باباجی گفت: در روز اول استقرار در خط مقدم، 3 پلیس مرزی کشته شدند.

وی ادامه داد: در طول دو ماه گذشته، نتوانستیم منطقه را به خوبی شناسایی کنیم.

دولت افغانستان با استقرار حدود 25000 نیروی امنیتی در ولایت هلمند، باید قدرت کافی برای مقابله با طالبان داشته باشد اما طالبان در حال پیشروی و تصرف مناطق مختلف این ولایت است.

به گزارش «گاردین»، مشکل اصلی دولت افغانستان این است که بیشتر این نظامیان در واقع وجود ندارند.

لیست نظامیان و پلیس‌های افغان با اسم تقلبی نام‌نویسی شده‌اند یا اسامی کسانی که در جنگ‌‌ها کشته شدند، اعلام مرگ آنها هنوز به طور رسمی اعلام نشده است.

شورای ولایتی هلمند به تازگی تحقیقی را در این مورد انجام داده است که بر اساس آن، حدود 40 درصد از نیروهای نام‌نویسی‌ شده وجود ندارند.

مقامات آمریکایی نیز در مورد نظامیانی که نام آنها در لیست وجود دارد اما حضور فیزیکی ندارند، ابراز نگرانی کرده بودند.

«جان سپکو» بازرس کل اداره بازسازی افغانستان مدعی شده بود که مقامات کشورهای آمریکا و افغانستان نیز تعداد واقعی نیروهای امنیت ملی را نمی‌داند.

«توفان وزیری» تحلیل‌گر سیاسی که به تازگی از هلمند به عنوان عضوی از هیئت دولت بازدید کرد و گفت: فرمانده یک پایگاه نیروهای امنیتی به نیمی از 100 سرباز خود دستور داد که این پایگاه را بدون در جریان گذاشتن ارشد خود ترک کنند.

وزیری دلیل این دستور فرمانده را «به جیب زدن» حقوق آنها عنوان کرد.

دلیل دیگر نامشخص بودن تعداد نیروهای امنیتی افغانستان، گزارش نکردن تلفات یا فرار این نیروها می‌باشد تا شکست‌های خود را بپوشانند.

یک مقام امنیتی گزارش داد که 300 نیرویی امنیتی به پایگاهی در «سنگین» اعزام شده بودند که پس از سقوط این پایگاه، فقط 15 تن این نیروها باقی مانده بودند.

بر اساس گزارش دولت افغانستان، شبه‌نظامیان 95 درصد از منطقه «کجکی» را تحت کنترل خود دارند.

در «مارجه» نیز که 15000 هزار نیروی عملیات مشترک مستقر می‌باشند، طالبان 80 درصد از آن را تحت نفوذ خود دارد.

در منطقه سنگین، فقط مقرهای ارتش و پلیس تحت کنترل دولت هستند.

شهرستانهای نوزاد و موسی‌قلعهنیز به طور کامل تحت کنترل طالبان هستند.

شهرستان گرشک که زمانی بیشتر نیروهای آمریکایی و انگلیسی در آن مستقر بودند، 60 درصد آن تحت کنترل طالبان قرار دارد.

در حال حاضر حدود 1200 پلیس مرزی در هلمند حضور دارند.

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X