آغاز خرید شیرخام مازاد دامدارن از خرداد در 5 استان

شیر مدیرعامل سازمان تعاون روستایی گفت: از ابتدای خرداد طرح خرید حمایتی شیر خام دامداران در ۵ استان اصفهان، تهران، البرز، قزوین و خراسان رضوی با قیمتی که کمیته استان مربوطه تعیین کند انجام می‌شود.

حسین صفایی در خصوص خرید شیرخام مازاد دامداران اظهار کرد: سال گذشته نیز این طرح برای کنترل و مدیریت بازار شیرخام در سراسر کشور اجرا شد و در سال جاری نیز از  ابتدای خرداد طرح خرید حمایتی شیر خام در 5 استان اصفهان، تهران، البرز، قزوین و خراسان رضوی آغاز می‌شود .

وی درباره نرخ خرید حمایتی شیرخام گفت‌: در هر استان کمیته تشخیص در سازمان های جهاد کشاورزی حضور دارند و این کمیته قیمت خرید شیرخام را بر اساس کیفیت و شرایط بازار هر منطقه تعیین خواهد کرد بنابراین قیمت خاصی را برای خرید حمایتی شیر خام تعیین نکردیم.

رئیس سازمان مرکزی تعاونی روستایی گفت : در مذاکراتی که با کارخانه های فرآوری شیرخام و کارخانه های تولید شیرخشک داشتیم قرار است این کارخانه ها شیر را به خامه، کره و شیرخشک تبدیل کنند .

صفایی افزود : سال گذشته در انتخاب کارخانه های شیرخشک با مشکلاتی مواجه شدیم که برخی از آنها از خرید شیرخام سر باز زدند اما در این دوره کارخانه‌هایی با سطح استاندارد بالاتر و کیفیت بهتر در تولید فرآورده ها در 5 استان کشور انتخاب شدند.

رئیس سازمان مرکزی تعاونی روستایی با بیان اینکه در هر استان با یک تا سه کارخانه فرآوری شیرخام قرار داد بسته ایم گفت‌: قرار است ، روزانه هزار تن شیرخام از دامداران خریداری شود و چنانچه بازار با این میزان خرید به تعادل نرسد میزان خرید بیشتر از 1000 تن خواهد بود .

انتهای پیام//

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز خرید شیرخام مازاد دامدارن از خرداد در 5 استان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X