ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اوپک مُرد جایگزین اوپک را بشناسید

خود عربستان که رییس پنهان اوپک در چندسال گذشته بوده، به سمت کاهش وابستگی نفت رفته و این باعث از هم پراکنده شدن اوپک خواهد شد.

مدیرعامل روس نفت گفت:« به زمانی نزدیک شدیم که صنعت نفت بر اساس شرایط های مالی، تکنولوژی و تنظیمات گردش می کند و اگر در این زمینه ها کم و کسری داشته باشند دیگر در بازار نفت جایی نخواهند داشت.»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،روسیه و اوپک به طور طبیعی رقبای یکدیگر بودند ولی بین آن ها همکاری هایی پس از یافت شیل نفتی در آمریکا، دیده شد. روسیه در اوایل امسال شروع به ایجاد مذاکره درباره فریز نفتی با اوپک کرد که البته با شکست مواجه شد ولی این مثالی از همکاری روسیه با اوپک بوده است. 

عربستان خود آگاه است که  اوپک مرده و به آخرین روزهای مولد در صنعت نفت خود رسیده است. با برنامه چشم انداز  تا ۲۰۳۰ که عربستان اعلام کرد متوجه شدیم که عربستان دیگر نیازی به اوپک ندارد و می خواهد وابستگی نفت خود را کاهش دهد .

محمد بن سلمان، که سمت رئیس شورای اقتصادی و توسعه ای عربستان را هم برعهده دارد، این برنامه را برای آماده کردن این کشور در مرحله پس از نفت اعلام می کند. 

بخشی از سهام شرکت ملی نفت عربستان «آرامکو» هم در چارچوب این برنامه فروخته خواهد شد. 

بدون عربستان که خود تنهایی ۱۰.۲۷ میلیون بشکه در روز تولید می کند، کشورهای دیگر اوپک از یکدیگر جدا خواهند شد.

در همین حال اگر عربستان بتواند تکنولوژی خود را بالا ببرد و بتواند گاز تولید کند، رقیب سرسخت روسیه و ایران خواهد شد و همه این موارد که ذکر د موجب تک روی عربستان کاهش اتحاد اوپک است.
پیش‌بینی می شود که به جای اوپک، سازمان کشورهای صادرکننده نفت،اوگک سازمان کشورهای صادرکننده گاز تاسیس خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-پربازدیدها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده