ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اولاند: اوضاع فرانسه خوب است اما نه همه چیز

رئیس‌جمهور فرانسه که پیشتر ادعا کرده بود که اوضاع زندگی مردم در فرانسه خوب پیش‌ می‌رود، امروز در مصاحبه با یک رادیوی فرانسوی اذعان کرد که این ادعا به معنای آن نیست که همه چیز خوب است. خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهور فرانسه امروز سه‌شنبه در گفت‌وگو با شبکه رادیویی «یوروپ1» به مسائل مختلفی پرداخت که در زیر به آن می‌پردازیم.

«فرانسوآ اولاند» طی این مصاحبه از هدف خود برای کاهش مالیات خانوارهای فرانسوی خبر داد و اعلام کرد که تصمیم‌گیری در خصوص شرایط، میزان و نحوه اعمال آن طی فصل تابستان انجام خواهد شد.

وی در واکنش به نظرسنجی‌های اخیر در فرانسه که طی آخرین مورد از آنها (نظرسنجی ایفوپ) 86 درصد فرانسویان اعلام کرده بودند که بر خلاف ادعای اولاند وضع زندگیشان خوب پیش نمی‌رود، گفت: «اوضاع خوب است و این یک واقعیت است نه یک سخن انتخاباتی البته وقتی که من پیشتر از عبارت اوضاع خوب است استفاده کردم این بدان معنا نیست که همه چیز خوب است و خواهان آن هستم که همه چیز نه تنها در اعداد و ارقام بلکه در واقعیت بهبود یافته و بهتر شود.»

وی افزود: «اوضاع در فرانسه خوب پیش می‌رود اما این امر لزوما برای تمام فرانسویان اینگونه نیست و من به این موضوع واقف هستم. فرانسه در سال 2015 شاهد رشد اقتصادی 1.2 تا 1.3 درصدی بوده است و در سال 2016 بی شک به رشد 1.5 درصدی دست خواهیم یافت. اوضاع خوب است چرا که زمانیکه من به مسئولیت ریاست جمهوری منصوب شدم رشد اقتصادی کشور صفر یا کمی بیشتر در حدود 0.2 درصد بود بنابراین واضح است که اوضاع بهتر شده و البته آنچه من می‌خواهم این است که  اوضاع نه تنها در آمار و ارقام بلکه در واقعیت بهبود یابد.»

رئیس‌جمهور فرانسه در بخش دیگری از سخنان خود به معضل بیکاری در این کشور پرداخت و اذعان کرد: «نبرد مبارزه با بیکاری در فرانسه به پیروزی نرسیده است. این نبرد تنها در صورتی به پیروزی می‌رسد که ما شاهد چندین ماه کاهش متوالی بیکاری باشیم. شمار بیکاران فرانسوی از ابتدای سال جاری 50 هزار نفر کاهش یافته اما این یک نبرد و مبارزه است و من همواره در این راستا مبارزه خواهم کرد.»

وی افزود: «در دوران ریاست جمهوری قبلی، بیکاری یک میلیون نفر افزایش داشت حال آنکه در دوران ریاست جمهوری من این رقم 600 هزار نفر بوده که البته باز هم رقم زیادی است. البته باید توجه داشته باشیم که حتی اگر میزان بیکاری کاهش یافته است اما برای کسانیکه در حال حاضر بیکار هستند و تحت این شرایط به سر می‌برند، این ارقام غیرقابل تحمل است چرا که زندگی آن ها را در بر می‌گیرد.»

رئیس‌جمهور فرانسه ادامه داد: «تاکنون 300 هزار فرصت شغلی ایجاد شده اما نبرد مبارزه با بیکاری هنوز به پیروزی نرسیده و هماهنطور که خاطرنشان کردم این امر جز با کاهش پیوسته بیکاری برای چندین ماه متوالی امکان‌پذیر نیست.»

اظهارات فرانسوآ اولاند در حالیست که طبق تازه‌ترین نظرسنجی مؤسسه «ایفوپ» برای شبکه رادیویی «یوروپ 1»، بر خلاف ادعای رئیس‌جمهور فرانسه در خصوص رضایتمندی مردم کشورش از وضع زندگیشان، 86 درصد فرانسویان از وضع زندگی خود ناراضی‌اند و معتقدند که اوضاع زندگی‌ در فرانسه خوب پیش نمی‌رود.

این گروه از فرانسویان معتقدند که اوضاع در هیچیک از بخش‌های زندگی خوب پیش نمی‌رود و هیچگونه بهبودی در اوضاع زندگی آنها حاصل نشده است.

 از جمله معضلات مهمی که مردم فرانسه با آن مواجه هستند، تداوم سیر صعودی بیکاری در فرانسه است که اولاند در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری 2012 فرانسه وعده داده بود که منحنی فزاینده آن را تا پایان سال 2013 معکوس و یک رقمی کند و این در حالیست که آمارها از عدم تحقق این وعده خبر می‌دهند.

اوضاع نامناسب بازار کار و معضل بیکاری در این کشور به حدی است که کارشناسان و اقتصاددان‌ها نیز بدبینی خود را پنهان نکرده و می‌گویند که فرانسه کشوری است در حوزه پولی یورو که در بحران فرو رفته و چشم‌انداز روشنی پیش روی آن نیست.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-پربیننده ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده