ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

از انهدام گروه های غیر اخلاقی در شبکه های مجازی تا کشف نفت قاچاق

سرهنگ جهانگیر کریمی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: کارشناسان پلیس فتای استان در پی رصد و پایش شبکه های اجتماعی مجازی تعدادی گروه غیر اخلاقی را شناسایی کردند که این گروه ها اقدام به درج مطالب و محتوای غیرمجاز می کردند که پلیس گروه هاییاد شده را مسدود کرد.
وی در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس فتا افزود: عامل ایجاد این گروه های غیر اخلاقی که پسر جوانی بود با انجام اقدامات تخصصی در فضای مجازی، شناسایی و طی هماهنگی با مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
این مقام مسئول ادامه داد: مطابق ماده 14 قانون جرائم رایانه ای هرفردی که به وسیله سامانه های رایانه ای، مخابراتی یا حامل های داده محتویات مستهجن را منتشر، توزیع یا معامله کند یا به قصد تجارت یا افساد تولید یا ذخیره یا نگهداری کند به حبس از 91 روز تا 2 سال یا جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.
سرهنگ کریمی اضافه کرد: پلیس فتای استان در راستای رویکرد پیشگیرانه خود به صورت روزانه تمامی سایت ها و شبکه های اجتماعی مجازی را مورد رصد و پایش قرار داده است و با افرادی که با اقدامات مجرمانه این فضا را نا امن کنند برخورد قانونی می کند.

**درخواست دوستی در تلگرام با گوشی دزدی
فردی که با سرقت گوشی یک خانم به شبکه اجتماعی تلگرام او دست یافته بود، شناسایی و توسط کارآگاهان پلیس فتا یزد دستگیر شد.
حسین رضائی رئیس پلیس فتا استان یزد گفت: چندی پیش ، خانمی 24 ساله به این پلیس مراجعه و از سرقت گوشی تلفن همراهش و همچنین دسترسی سارق به شبکه اجتماعی تلفن همراه (تلگرام) او طرح شکایت کرد.
رضائی اضافه کرد:شاکیه در اظهاراتش به افسر تحقیق گفت که مدتی است ، گوشی تلفن همراهم به سرقت رفته است و متوجه شدم سارق با هویت من وارد شبکه اجتماعی تلگرام شده است و با دوستانم که اکثرا زن و کارمند هستند، گفت و گو می کند.
وی گفت: تحقیقات کارآگاهان پلیس فتا نشان می داد که متهم پس از سرقت گوشی تلفن همراه، سیم کارت اصلی را از بین برده و با سیم کارت جدید و به نام شاکیه به گفت و گو با مخاطبان او که خانم هستند ، اقدام کرده و درخواست قرار ملاقات نیز با آنان داشته است.
رضایی افزود: ماموران پلیس فتا با انجام مهندسی اجتماعی شبکه تلفن همراه، موفق شدند متهم را شناسایی کنند و پس از کسب مجوز قضائی ، او را دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.
وی ادامه داد: متهم به هویت «کامران .ب» راننده اتوبوس شرکتی است که شاکیه در آن کار می کرده است . او در اداره پلیس به سرقت تلفن همراه مالباخته و استفاده از شماره تلفن های داخل آن اعتراف کرد.
وی اظهار کرد: متهم به افسر پرونده اظهار کرد که گوشی موردنظر را زیر صندلی اتوبوس پیدا کرده و به جای بازگرداندن گوشی به صاحبش با استفاده از شماره های داخل گوشی به مخاطبان او دسترسی یافته و با آنان ارتباط برقرار کرده است.
رئیس پلیس فتا استان یزد با بیان اینکه متهم به مقامات قانونی معرفی شد، گفت: شهروندان برای گوشی تلفن همراه خود رمز بگذارند و در صورت مفقودی، مراتب را به اطلاع واحد های ذیربط برسانند.

** حسابدار شرکت، سارق اینترنتی از آب در آمد
شخصی که با دردست داشتن اطلاعات حساب بانکی مشتریان خود اقدام به خرید اینترنتی می کرد، توسط ماموران پلیس فتا استان فارس، شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ سیدموسی حسینی رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: در پی اعلام شکایت سه تن از همشهریان یک شرکت مبنی بر کسر شدن مبالغی از حسابشان به صورت نامعلوم و نامشخص در بستر فضای مجازی، کارشناسان پلیس فتا اقدامات خود را جهت شناسایی متهم یا متهمان آغاز کردند.
وی ادامه داد: در بررسی های اولیه مشخص شد برداشت ها به صورت خرید از یک فروشگاه اینترنتی صورت گرفته است.
حسینی گفت: کارشناسان پلیس فتا با ردیابی های پلیسی خود در اقدامی فنی موفق به شناسایی سارق شدند.
رئیس پلیس فتا استان فارس اظهار کرد: هنگامی که شاکیان با متهم روبرو می شوند بیان می دارند که متهم را می شناسند و همگی در طول چند روز گذشته به شرکتی که متهم در آن فعالیت می کند مراجعه کرده اند و اطلاعات کارت عابربانک و رمز عبور خود را به او داده اند تا از حسابشان مبالغ مورد نظر را برداشت کند.
سرهنگ حسینی افزود: حسابدار با مواجهه شدن به موجودی حساب های افراد وسوسه شده است، رمز دوم آنان را فعال می کند و به خیال این که امکان شناسایی شدن در فضای مجازی وجود ندارد پس از گذشت چند روز اقدام به خرید اینترنتی با حساب شاکیان می کند.
وی هشدار داد: افرادی که از خدمات الکترونیکی بانک ها برای انجام امورات مالی و پرداخت های خود بهره می برند باید نسبت به نگهداری اطلاعات کارت و حسابشان توجه و دقت کافی را داشته باشند.

**کالای قاچاق 2 میلیارد و 800 میلیونی به مقصد نرسید
فرمانده انتظامی غرب استان تهران از کشف و توقیف سیگار و پارچه قاچاق به ارزش 2 میلیارد و 800 میلیون ریال در شهرستان قدس خبر داد.
سردار محسن خانچرلی گفت: ماموران پلیس آگاهی و امنیت عمومی شهرستان قدس در قالب گشت تلفیقی و در پی کسب اخباری از منابع و مخبران مبنی بر حمل سیگار و پارچه قاچاق برای دپو و توزیع در این شهرستان به سرعت رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
خانچرلی اظهار کرد:ماموران شهرستان قدس با تعقیب و مراقبت شبانه روزی، محل دپو کالای قاچاق را شناسایی کردند و با کسب دستور مقام قضائی موفق شدند در یک عملیات غافلگیرانه، متهمان را حین جابه جایی کالا دستگیر کنند.
این مقام ارشد انتظامی، افزود: ماموران در بازرسی از محل دپو ، 2میلیون و 160 هزار نخ سیگارخارجی و هشت هزار و 41 ثوب انواع شال، روسری و شلوار به ارزش 2 میلیارد و 800 میلیون ریال را کشف و 2 دستگاه خودرو را در این رابطه توقیف کردند.
خانچرلی اضافه کرد: متهمان در بازجویی های پلیسی، ابتدا منکر هر گونه بزه انتسابی بودند اما در مواجهه با ادله و مستندات لب به اعتراف گشودند مبنی بر این که کالای قاچاق را از مرزهای غربی کشور تهیه و جهت توزیع درغرب استان تهران و استان البرز در انبار های شهرستان قدس دپو کرده بودند. با اظهارات و اعترافات صریح پرونده مقدماتی متهمان برای ادامه بررسی تحویل مراجع قضائی شدند.

**توقیف محموله 23 تن برنج خارجی قاچاق در غرب استان تهران
فرمانده انتظامی استان غرب استان تهران از توقیف محموله 23 تن برنج خارجی قاچاق خبر داد.
سردار محسن خانچرلی گفت: مأموران گشت یگان امداد شهرستان رباط کریم حین گشت زنی در محورهای اصلی اتوبان «تهران -ساوه» به یک دستگاه خودروی سنگین به همراه یک سرنشین مشکوک شدند و به راننده آن دستور ایست دادند.
وی افزود: مأموران انتظامی پس از توقف خودرو در بازرسی از قسمت بار آن موفق به کشف 23 تن برنج خارجی قاچاق به ارزش تقریبی یک میلیارد و 150 میلیون ریال شدند و متهم را برای بررسی و بازجویی به پلیس آگاهی انتقال دادند.
خانچرلی ادامه داد: متهم دستگیر شده در بازجویی های پلیسی به جرم خود مبنی بر این که بار قاچاق را در یکی از استان های غربی کشور بارگیری کرده و قصد فروش آن را در استان تهران داشته است، اعتراف کرد که با هوشیاری مأموران موفق به این کار نشد.
فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران، اضافه کرد: قاچاقچی دستگیر شده پس از تشکیل پرونده، جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

**تانکر با 30 هزار لیتر نفت قاچاق توقیف شد
فرمانده انتظامی شهرستان زاهدان از کشف 30 هزار لیتر نفت قاچاق در بازرسی از یک دستگاه تانکر نفتکش خبر داد.
سرهنگ غلامرضا جعفری گفت: در راستای تشدید اقدامات انتظامی و برخورد قاطع با قاچاقچیان مواد سوختی ، ماموران یگان امداد حین گشت زنی در یکی از محلات حاشیه شهر به یک دستگاه خودرو تانکر نفتکش مشکوک شده و دستور ایست صادر کردند.
وی افزود: راننده خودرو با بی توجهی به فرمان پلیس خودرو را رها کرد و متواری شد.ماموران در بازرسی از این تانکر موفق به کشف 30 هزار لیتر نفت قاچاق شدند.

**برنج های قاچاق در الیگودرز به مقصد نرسید
جانشین فرمانده انتظامی استان لرستان از توقیف یک دستگاه کامیون حامل 23 تن برنج قاچاق به ارزش یک میلیارد و 150میلیون ریال در الیگودرز ، خبر داد .
سرهنگ علی احمدی تبار گفت: ماموران ایست و بازرسی خمه شهرستان الیگودرز ، حین کنترل خودروهای عبوری ، یک دستگاه کامیون حامل بار قاچاق را توقیف کردند .
وی با اشاره به دستگیری راننده این خودرو اضافه کرد: ماموران در بازرسی انجام شده ، 23 تن برنج خارجی قاچاق فاقد مجوز گمرکی را کشف کردند.
جانشین فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به این که بنا بر اظهارات کارشناسان مربوطه ارزش برنج های مکشوفه یک میلیارد و 150 میلیون ریال اعلام شده است ، گفت : متهم با پرونده متشکله جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع ذیصلاح شد .
اجتمام(5)9105**1776

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-حوادث می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-حوادث منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده