ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نماینده مجلس عراق:عربستان و قطر عامل مشکلات عراق هستند

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'سهام الموسوی' به سایت خبری 'اسکای پرس' گفته است که دخالت های خارجی و دست های پلیدی وجود دارند که برای دامن زدن به فتنه های مذهبی با مقدرات عراق بازی می کنند و هر آنچه در عراق رخ می دهد از ورود گروه تروریستی داعش تا سقوط شهرها به دست داعش و انفجارها عامل و سبب همه آنها عربستان و قطر هستند.
وی ادامه داده است که کمک های انسانی مورد ادعایی عربستان سعودی به عراق، چیزی جز برای دامن زدن به فتنه های مذهبی نیست.
الموسوی گفت که هواپیمای کمک های انسانی عربستان برای آوارگان الانبار که دیروز دوشنبه در فرودگاه بین المللی بغداد به زمین نشست، برای حمایت از یک گروه علیه گروه دیگر درعراق است وگرنه همه آوارگان عراق با یک درد و رنج مواجه هستند.
این نماینده پارلمان عراق افزود که از پذیرش چنین کمک های مسموم سعودی ها خودداری می کنیم زیرا تلاشی برای شعله ور کردن آتش فتنه بین مردم عراق به روش های مختلف است.
وی ادامه داد که سعودی ها باید حمایت های خود را از داعش بردارند و از ارسال عناصر تروریستی به عراق برای کشتن مردم این کشور دست بکشند نه اینکه کمک هایی ارسال کنند که هیچ سودی برای عراقی ها به دنبال ندارد.
الموسوی از وجود طرحی برای شعله ور کردن جنگ در داخل شیعیان عراق خبر داد و گفت که عربستان سعودی، قطر و برخی از رسانه های عراقی وابسته، مجری این طرح شده اند و دخالت های سفیر عربستان در بغداد برای شعله ور کردن فتنه شیعه – شیعه وارد مرحله خطرناکی شده است.
وی از موضع ضعیف دولت عراق در این خصوص و در برخورد با این دخالت های سعودی ها انتقاد کرد.
خاورم *4*353*1770**1566

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده