ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدال های انجمن بین المللی علوم باغبانی به دو عضو هیات علمی دانشگاه شیراز اهدا شد

به گزارش ایرنا، این مدال ها را دکتر دامیانو آوانزاتو رئیس کمیسیون ذخایر ژنتیکی گیاهی انجمن بین المللی علوم باغبانی (ISHS) و دکتر اسماعیل فلاحی ازدانشگاه آیداهو آمریکا به دو استاد بخش علوم باغبانی دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز اهدا کردند.
به گفته رئیس کمیسیون ذخایر ژنتیکی گیاهی انجمن بین المللی علوم باغبانی، این مدال ها با توجه به تلاش های برجسته دکتر مرتضی خوشخوی زهتاب و دکتر علی قرقانی برای حفظ ذخایر ژنتیکی در ایران به آنها اهدا شد.
خوشخوی زهتاب و قرقانی به ترتیب دبیران علمی و اجرایی این همایش بین المللی هستند.
مرتضی خوشخوی زهتاب، استاد دانشگاه شیراز و دارای مدرک دکتری در رشته علوم باغبانی گرایش گلکاری و گیاهان زینتی است.
وی، سابقه انتخاب به عنوان استاد نمونه دانشگاه شیراز و مولف برگزیده دانشگاه تهران، عضویت در انجمن علوم باغبانی ایران، سردبیری مجله تحقیقات کشاورزی ایران، مجله علوم وفنون باغبانی ایران، عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران و رئیس شاخه علوم باغبانی فرهنگستان علوم را در کارنامه دارد.
علی قرقانی نیز استادیار دانشگاه شیراز و دارای مدرک دکتری در رشته علوم باغبانی گرایش فیزیولوژی و اصلاح درختان میوه است و فعالیت های گسترده پژوهشی و عملی در این زمینه داشته است.
همایش بین المللی نقش ذخایر ژنتیکی گیاهی در احیای زمین ها و محیط زیست آسیب دیده از فعالیت های انسانی و طبیعی، صبح امروز (سه شنبه) با حضور استادان و محققانی از ایران و 10 کشور خارجی در دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز آغاز به کار کرد.
این همایش بین المللی که تا سی ام اردیبهشت 95 ادامه دارد با همکاری دانشگاه شیراز، انجمن بین المللی علوم باغبانی (ISHS) و انجمن علوم باغبانی ایران برپا شده است.
2027 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده