ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

یکی از سنگین ترین و فاجعه بارترین پیامدهای حاشیه نشینی اعتیاد است

در این مطلب آمده است: حاشیه فضای آماده ای است که هر فرد از همه جا مانده و از همه کس رانده بتواند سر خویش در آن پناه کند و از چشم ها پنهان شود و از سفره ی پهن شده ی همه ی بزهکاری ها خوشه چینی کند. یکی از سنگین ترین و فاجعه بارترین پیامدهای حاشیه نشینی اعتیاد است. روزگاری که انتهای شمالی خیابان آزادی با کوه بسته بود و در پشت آن فضای خطرناکی شکل گرفته بود، که به دره ی پنجشیر معروف بود. در آن روزگار رفتن به دره ی پنجشیر برای مأموران مسلح هم کار بی خطری نبود و کمتر کسی جرأت می کرد پا در حریم ساکنان دره بگذارد، مصرف مواد مخدر در ملاء عام پدیده ای رایج بود. چون با تاریکی شب شهر زاهدان خلوت می شد تازه جنب و جوش در آنجا آغاز می شد. بخشی از میهمانان این محل مسافران شهرهای دیگر بودند که آوازه ی دره ی پنجشیر را شنیده بودند، همه جنس آدم در آن یافت می شد دختر، پسر، زن، مرد، کودک، بزرگسال، پیر، جوان، مهندس، دکتر، راننده، ورزشکار، ایرانی و خارجی و در هر صورت بازار پررونقی بود.
باز شدن خیابان و برداشته شدن کوه، اندکی فضا را بهبود بخشید اما مجدداً پس از اندک زمانی دوباره جمع دوستان گرد هم جمع شدند و از گرمای آتشی که به جانشان افتاده بود گرم می شدند و آفت دیگری هم رخ نمود، پخش معتادان در شهر، توزیع کنندگان را به این فکر انداخت که در یک مکان متمرکز نباشند و گستره ی کاری خود را بیشتر کنند اکنون در بخش هایی از شهر و به ویژه در پشت کوه های شمالی زاهدان شهرک هایی ساخته شده که به قطع و یقین اکثریت قریب به اتفاق مردم زاهدان از وجود آنها بی خبرند.
اگر چه در مکان های پیش گفته انسان های شریفی هم زندگی می کنند که هیچ نسبتی با اعتیاد و مواد مخدر ندارند اما آنان نیز به همین چوب رانده می شوند و آتشی که برخی را گرم می کند، آنها را می سوزاند.
مسئولان شهر زاهدان بدانند خطر بیخ گوش ماست. شهروندان زاهدان بدانند شهرشان در خطر است و برای نجات آن باید کاری بکنند. اعتیاد شوخی ندارد.
8006/6081

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده