ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رئیس‌جمهور فرانسه: از تصویب اصلاحات قانون کار دست نمی‌کشم

رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه‌ای که امروز (سه‌شنبه) با یکی از شبکه‌های رادیویی این کشور برای قانع کردن فرانسوی‌ها نسبت به تاثیر اصلاحات جدید قانون کار انجام داد، تاکید کرد که این قانون تصویب خواهد شد و تلاش‌هایش را برای تصویب این قانون متوقف نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه‌ای با شبکه رادیویی "Europe 1" درباره اصلاحات مناقشه برانگیز قانون کار این کشور گفت: این قانون که در حال حاضر حتی در خیابان‌های فرانسه هم مورد بحث است، تصویب خواهد شد.

وی همچنین تاکید کرد: من از تلاش برای تصویب این قانون دست بر نخواهم داشت.

به گفته رئیس جمهور فرانسه، این قانون، قانونی است که "مورد بحث قرار گرفته، هماهنگ و اصلاح شده است".

وی ادامه داد: اتحادیه‌های اصلاح طلب در فرانسه حامی متن اصلاحیه هستند و اکثریت سوسیالیست‌ها نیز به این قانون رای مثبت خواهند داد.

اولاند همچنین در خصوص مساله کاندیداتوری‌اش برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2017 فرانسه گفت که تصمیمش برای این کاندیداتوری را در ماه دسامبر آینده اعلام خواهد کرد.

وی در این خصوص گفت: من برای یک دوره پنج ساله انتخاب شده‌ام و بعد از آن فرانسوی‌ها هستند که در مورد تداوم ریاست جمهوری من تصمیم می‌گیرند.

وی تصریح کرد: اگر امیدی وجود نداشته باشد نمی‌توان برای انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شد. مساله تنها مربوط به دفاع از عملکرد من نیست هر چند که بهتر است این عملکرد خوب باشد.

اولاند همچنین به مساله کنفرانس صلح خاورمیانه که قرار بوده در تاریخ 30 مه در فرانسه برگزار شود اشاره کرده و از تاخیر در برگزاری این کنفرانس خبر داد.

وی گفت: این کنفرانس برای از سرگیری فرآیند صلح خاورمیانه میان اسرائیل و فلسطین اهمیت دارد اما با وجود آن که قرار بود در تاریخ 30 مه در فرانسه برگزار شود به تاریخی دیگر موکول شده است.

اولاند خاطرنشان کرد: این کنفرانس از آنجا که جان کری وزیر امور خارجه آمریکا نمی‌تواند در تاریخ 30 مه در آن حضور یابد به تاخیر افتاده و در فصل تابستان برگزار خواهد شد.

وی در خصوص اهمیت این کنفرانس گفت: این کنفرانس ضروری است زیرا اگر فرانسه ابتکار عمل قدرتمندی را در این زمینه صورت ندهد در آن صورت چه اتفاقی خواهد افتاد؟شهرک‌سازی؟ حملات بیشتر؟

اولاند همچنین وعده داد که در اعتراضات علیه اصلاحات جدید قوانین کار با هر گونه خرابکاری برخورد خواهد شد.

رئیس جمهور فرانسه تصریح کرد: در فرانسه ما می‌توانیم حتی در یک فضای به شدت سنگین و با وجود وضعیت اضطراری تظاهرات کرده و میدان‌ها را اشغال کنیم. من به کسانی که صادق بوده و می‌خواهند صدایشان شنیده شود احترام می‌گذارم اما یک سری آشوب طلب نیز وارد این تظاهرات می‌شوند. کسانی که به دنبال اعتراض کردن علیه یک قانون نیستند بلکه به دنبال تخریب فروشگاه‌ها و خرابکاری هستند. این دست اقدامات دیگر کافی است و بی‌پاسخ نخواهند ماند. خرابکاری یک جرم است و مجازات خواهد شد.

اولاند همچنین وعده داد که فرانسه را به سمت یک سوسیال دموکراسی خواهد برد که در آن دولت از جایگاه تمام و کمال خود برخوردار بوده و شریکان اجتماعی بتوانند همه نقششان را ایفا کنند. من می‌خواهم فرانسوی‌ها را به سمت یک کشور سوسیال دموکرات به سبک فرانسوی ببرم.

رئیس جمهور فرانسه همچنین خاطرنشان کرد که در فرانسه به جز جناحی که او نماینده آن است آلترناتیو دیگری در جناح چپ وجود ندارد.

وی افزود: امروزه در فرانسه در جناح چپ آلترناتیوی به این معنا که بتواند با اتکا به خود و بدون اتکا به ما به دور دوم ریاست جمهوری راه پیدا کرده و سرنوشت فرانسه را تعیین کند وجود ندارد.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X