ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نصیرشلال: شاید در جام فجر مجبور به ریسک شویم

نایب قهرمان وزنه برداری المپیک لندن گفت: کادر فنی قبلی گفته بود رفتار و فرم تمرینی من به آنها نمی خورد به همین دلیل به اردوی تیم ملی دعوت نشدم. خبرگزاری ایسنا: نواب نصیرشلال درباره وضعیت خود پس از اضافه شدن به اردوی تیم ملی بیان کرد: من از ششم فروردین به اردوی تیم ملی اضافه شدم و تمرینات خوبی را داشتم و به رکوردهای خوبی نیز رسیدم اما آسیب دیدگی از ناحیه کمر اذیتم کرد. از این رو جمعه دو هفته گذشته تزریقی در کمرم داشتم و مجبور شدم تمرینات را سبک کنم. از روز چهارشنبه هفته قبل فشار تمرینات را بیشتر کردم و فکر می کنم تا جام فجر بتوانم به آمادگی خوبی برسم.

نصیر شلال در مورد جدی بودن آسیب دیدگی کمرش گفت: نیاز به عمل جراحی دارد اما من کورتون بین دیسک های کمرم تزریق کردم تا یک مدت وضعیتم را خوب نگه دارد. بعد از المپیک البته اگر بتوانم بروم، احتمالا عمل جراحی خواهم داشت.

او در مورد اینکه در جام فجر سنگین کار خواهد کرد یا تنها دنبال گرفتن جواز حضور در المپیک است، تصریح کرد: در مورد این موضوع چند روز پیش صحبتی انجام گرفت اما سرمربی تیم ملی به طور قطعی نگفت که در مسابقات جام فجر با تمام توان شرکت خواهیم کرد یا خیر و تا چند روز آینده مشخص می شود. ممکن است برخی وزنه‌برداران فشار بیاورند و بعضی دیگر فقط شرکت کنند تا بتوانند به المپیک بروند. در هر حالت کادر فنی باید نظر بدهد.

او افزود: به هر حال باید سنگین کار کنیم. البته ممکن است 90 در صد توان کافی باشد یا شاید شرایط مسابقه به شکلی باشد که مجبور به ریسک کردن شویم. این نیز بستگی به نظر کادرفنی دارد.

نایب قهرمان المپیک در پاسخ به این پرسش که فکر نمی کند با توجه به ناکامی هایی که داشته اکنون عملکردش زیر ذره بین است، گفت: بله، کاملا شرایط را درک می کنم. من خیلی خوب تمرین کردم و 10 روز اول اردو 190 کیلوگرم در یک ضرب زدم. در یکی دو سال اخیر در تمرینات چنین وزنه‌ای را نزده بودم. شرایط خوبی داشتم اما آسیب دیدگی باعث شد کاملا برنامه هایم به هم بریزد. با توجه به فرصتی که تا المپیک باقی مانده تا جایی که ممکن باشد و بدنم همراهی کند تمام تلاشم را می کنم تا به بهترین شکل حاضر شوم.

او در مورد رقابتی که با محمدرضا براری برای پوشیدن دوبنده تیم ملی در المپیک خواهد داشت، نیز بیان کرد: کادر فنی تمام وزنه برداران را خوب می شناسد . البته خیلی هم انتخاب سختی نیست. کسی که آماده باشد و مدعی کسب مدال است لباس تیم ملی را می پوشد. از طرفی رفتن به المپیک شاید برای خیلی ها آرزو باشد اما برای من که مدال دارم تنها رفتن ملاک نیست بنابراین اگر در المپیک حضور داشته باشم با توجه به شرایطی که در دو سال اخیر داشتم باید این حضور پر رنگ باشد و به نتیجه خوبی برسم.

نصیرشلال در پاسخ به این پرسش که در صورت المپیکی شدن قبول دارد در المپیک رقابت سخت و سنگینی در دسته 105 کیلوگرم خواهد داشت، تصریح کرد: بله. تقریبا 2 سال است که دسته 105 کیلوگرم شلوغ شده و وزنه برداران زیادی از 94 به 105 کیلوگرم آمده اند و اکثرا نیز آماده اند. من هم با انگیزه المپیک تمرین می کنم . اگر آسیب دیدگی یک مقدار جلویم را نگیرد فکر می کنم امسال شرایط خوبی داشته باشم.

ملی پوش وزنه برداری ایران در مورد اینکه گفته می شود تغییر کادر فنی به نفع او شده است و توانسته دوباره به تیم ملی برگردد، تصریح کرد: کادرفنی قبلی بعد از رفتنش مدعی شد که خواستار من بود و به من اعتقاد داشت اما دستش بسته بوده است. فدراسیون و شورای عالی فنی نشان دادند مشکل کادرفنی بوده و آنها من را نمی خواسته اند. خودم هم واقعا نمی دانم هنوز به چه صورت بوده اما کادرفنی جدید و فدراسیون نشان دادند که روی من نظر مثبتی داشتند و با دعوتشان در اولین اردوی تیم ملی این موضوع را نشان دادند.

او در پاسخ به این پرسش که فکر نمی کند نتیجه ای که در مسابقات جهانی آمریکا گرفت در دعوت نشدنش تاثیر داشته است، تصریح کرد: نتیجه آمریکا تاثیر داشت اما کادرفنی قبلی در صحبت های دوستانه گفته بوده من وزنه‌بردار خوبی بودم اما سیستم تمرینی ام به آنها نمی خورد. خودم هم نمی دانم این یعنی چه اما گفته شده بود رفتار و فرم تمرینی‌ام به کادر فنی قبلی نمی‌خورد برای همین من را دعوت نکردند.

وزنه بردار دسته 105 کیلوگرم در پاسخ به این پرسش که عملکردی متفاوت از دوسال اخیر را از او شاهد خواهیم بود یا خیر، گفت: ان شاءالله. یک مقدار آسیب دیدگی دارم اما با انگیزه تمرین می کنم تا امسال، سال متفاوتی باشد.

او در مورد اردوی اردبیل گفت: از لحاظ اسکان، تغذیه و سالن تمرین شرایط خوب است. انوشیروانی، فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان اردبیل خیلی زحمت کشیدند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده