ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جوان گرايی در انتصاب‌ها دستور کار وزارت کشور است

به گزارش خبرنگار مهر، محمدامين رضازاده سه شنبه در گردهمایی آموزشی تخصصی فرمانداران سراسر کشور در سالن همایش دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: دولت در انتخاب فرمانداران در سراسر كشور دولت از نیروهای با تجربه و کارآمد استفاده کرده تا با استفاده از توانمندي های آنان براي رشد و توسعه گام برداشته شود.

وي با اعلام اينكه هم اكنون میانگین سن استانداران در کشور ۵۸ سال و فرمانداران نیز حدود ۴۸ سال است، يادآور شد: در همين راستا توجه به جوان گرايي در دستور كار وزارت كشور است كه در مرحله اول از بخشداران و فرمانداران اين طرح اجرايي شده و سپس به استاندار و معاونين تعميم داده مي شود.

اين مسئول با بيان اينكه استفاده از تجارب افراد داراي تجربه كاري و سن بالا از موارد مهمي است كه در دستور كار دولت است و از توانمندی هاي اين افراد بعنوان كارشناسان خبره استفاده مي شود، يادآور شد: یکی از دلایل موفقیت دولت تدبیر و امید، بهره گیری از تجارت افراد کارکشته و دارای سن و سال بالا است كه ميانگين سن کابینه دولت تدبیر و امید ۶۱ سال اعلام شده است و دولت تدبیر و امید با استفاده از تجربيات همين مديران درکابینه توانست موفقیت های خوبی به دست آورد.

مدير كل سياسي وزارت كشور در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه در حال حاضر ۷۰ درصد از فرمانداران کشور نیروی استخدامی وزارت کشور هستند، گفت: مابقي نيروهايي كه بعنوان فرماندار در سراسر كشور مشغول فعاليت هستند از نیروهای خارج از وزارت كشور هستند.

رضازاده افزود: در همين راستا ۷۲ درصد از فرمانداران کشور از بین نیروهای بومی همان شهرستان به دليل شناخت كامل مسائل فرهنگی و اجتماعی ، شناخت مشکلات و احاطه داشتن به مسائل مختلف شهرستان انتخاب شدند و مابقي افراد نيز از افراد غيربومي هستند كه در همه اين موارد اعتدال گرايي فرمانداران یکی از مولفه های مهم در انتخابات فرمانداران از سوي وزارت كشور است.

وي همچنين با تاكيد بر انعکاس دستاوردهای دولت تدبیر و امید به مردم، يادآور شد:بايد گروههای سیاسی و تشکل های مردمی بخصوص حامیان دولت در اين راستا وارد شده و ميدان داري كنند كه متاسفانه در شرايط فعلي چنين مساله اي ديده نمي شود و آنچنان كه بايد کارکردهای خوب دولت از سوی فرمانداری ها در اختیار مردم قرار داده نمی شود و گروههای سیاسی و تشکل هایی که منتقد دولت هستند، میدان داری می کنند.

مدير كل سياسي وزارت كشور گفت: تبيين دستاوردهاي دولت توسط فرمانداران براي مردم و اطلاع رساني مناسب در اين راستا بايد در دستور كار قرار گيرد و اين مساله تا ۲۴ خرداد سال جاری سالگرد انتخاب دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهوری ايران، در دستور كار فرمانداران باشد.

رضازاده با اشاره به برگزاري بدون تنش انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، اين انتخابات را از افتخارات دولت تدبير و اميد دانست و يادآور شد: برگزاري اين انتخابات بدون کمترین تنش در كل كشور به دليل وجود رفتار اعتدالی در مجموعه دولت و فرمانداران بوده است که با کمترین تنش سیاسی و به صورت شفاف برگزار شد.

وي در پايان رعايت رويكرد اعتدالي توسط فرمانداران را از مهمترين مولفه هاي مهم دانست كه براي دولت تدبير و اميد مهم است تا با ايجاد آرامش در جامعه، التهاب کاذب سیاسی كنترل شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده