ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ارتقای هتلینگ تمامی بیمارستان های تامین اجتماعی انجام می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمدعلی همتی در همایش بررسی اهداف و برنامه های حوزه درمان این سازمان در سال ٩٥  که با حضور مدیران درمان تامین اجتماعی سراسر کشور برگزار شد، گفت: بیش از ٤٠میلیون نفر از جمعیت کشور از خدمات تامین اجتماعی برخوردار هستند.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی دارای ٨٠بیمارستان ملکی در سراسر کشور است که این مراکز بیش از ١٠ هزار تخت بستری دارند که این تعداد یک دهم تخت های بستری کل کشور را تشکیل می دهند.

همتی اظهار داشت: همچنین این سازمان دارای ٢٧٩ درمانگاه عمومی و تخصصی در کل کشور است که به بیمه شدگان خدمات درمانی لازم را ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه در بخش درمان غیر مستقیم با ٤٥ هزار مرکز درمانی طرف قرار داد هستیم، گفت: از این تعداد ٨٥٩ بیمارستان دولتی و خصوصی، ٢٥ هزار مطب پزشک و ٢٠ هزار مراکز کلینیکی و پاراکلینیکی هستند.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی به ارزشیابی بیمارستان های ملکی این سازمان اشاره کرد و افزود: ٧٤ درصد بیمارستان های این سازمان درجه یک، ٩درصد درجه دو و بقیه هنوز نتیجه ارزشیابی آنها اعلام نشده است.

همتی تصریح کرد: عملکرد بیمارستان های ملکی سازمان در ارزشیابی نشان می دهد که کیفیت خدمات آنها در حد قابل قبول حفظ یا ارتقا یافته است.

وی گفت: به منظور ایجاد رضایتمندی و ارتقا خدمات بزودی یک دستگاه شتاب دهنده خطی ویژه بیماران سرطانی در بیمارستان تامین اجتماعی شهید دکتر فیاض بخش تهران راه اندازی می شود.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه ٤٦ هزار نفر در بخش درمان سازمان تامین اجتماعی مشغول هستند، گفت: در آزمون استخدامی سال گذشته یک هزار و ٢٢ نفر جذب شدند که این افراد نیز به نیروی انسانی این بخش افزوده می شود.

همتی افزود: ٥٤درصد از نیروهای شاغل در بخش درمان سازمان تامین اجتماعی، مدرک دانشگاهی لیسانس و به بالا دارند.

وی با بیان اینکه در نه ماه منتهی به آذر ماه سال گذشته ٢٧٠میلیون بار مراجعه بیمه شدگان تامین اجتماعی به مراکز درمانی داشتیم، گفت: از این تعداد ٩٣ میلیون بار مراجعه به بخش مراکز ملکی این سازمان و ١٧٦ میلیون مورد به مراکز طرف قرارداد بوده است.

همتی افزود: در بخش بستری در بیمارستان های ملکی سازمان ٨درصد رشد و تعداد اعمال جراحی ٦ درصد افزایش در همین مدت وجود داشته است. 

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی، ضریب اشغال تخت در نه ماه منتهی به آذر ماه سال گذشته را ٧٨ درصد اعلام کرد  و اظهار داشت:  توانستیم درصد سزارین را از ٤٦درصد به ٤٣ درصد کاهش دهیم.

همتی اعلام کرد: در سال گذشته ١٦ هزار میلیارد تومان در بخش درمان مستقیم و غیر مستقیم هزینه شد که این رقم در سال جاری به حدود ١٩ هزار میلیارد تومان می رسد.

وی گفت: در سال جاری، برای ایجاد مراکز جدید ٦١٤ میلیارد تومان اعتبار توسط این سازمان اختصاص یافته و برای برنامه های عملیاتی ٥٣٨ میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

همتی گفت: تمامی دستگاههای رادیوگرافی مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی تا پایان سال جاری دیجیتالی می شوند.

وی با بیان اینکه سال گذشته ٥درمانگاه در شهرهای ارومیه، فسا، بیرجند، آزاد شهر و پلدختر راه اندازی شد، اظهار داشت: در سال گذشته ١٤درمانگاه ارتقای سطح و ٨ درمانگاه ارتقای شیفت پیدا کردند.

همتی افزود: سازمان تامین اجتماعی در حال حاضر ٣٥ پروژه درمانی دردست ساخت دارد و همچنین ٥٧ پروژه درمانی آماده کلنگ زنی هستند.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی  به برنامه های ارتقای کیفیت خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت: استقرار سیستم های مدیریت کیفیت، نظام ارجاع داخلی، استاندارسازی فضای فیزیکی مراکز استریلیزاسیون مرکزی، استاندارد سازی فضای فیزیکی بلوک زایمان، گسترش مراکز طب سالمندی و توسعه خدمات، کاهش آسیب پذیری و ارتقای آمادگی بیمارستان ها در هنگام بروز بحران ها از برنامه های مهم این بخش است که در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت.

همتی به رفع مشکلات سیستم HIS، استقرار سیستم های PMو PAX، توسعه سیستم جامع کمیسیون پزشکی و طب کار و اجرای نسخه الکترونیک در راستای پیاده سازی پروژه کارت هوشمند به عنوان برنامه های حوزه آی تی درمان این سازمان اشاره کرد.

وی گفت: ٤٠ مورد بازدید نظارتی گروهای ارزیابی تخصصی مراکز درمانی سازمان در سال گذشته انجام شده است.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی، بهینه سازی ساختارهای تامین خدمات درمانی مبتنی بر نیازهای واقعی افراد تحت پوشش، مدیریت کارآمد و موثر عرضه و تقاضا در بازار خدمات درمانی و همراه نمودن نهادهای مدنی و حاکمیتی برای اجرای موثر ماموریت  و برنامه های بخش درمان سازمان را به عنوان راهبردهای بخش درمان این سازمان عنوان کرد.

همتی گفت: استقرار نظام اطلاعات مدیریت، سامانه الکترونیک تامین و خرید خدمات درمانی، تداوم استقرار استانداردهای اعتبار بخشی از برنامه های عملیاتی بخش درمان سازمان تامین اجتماعی در سال جاری است.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده