ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دستگاه‌های استان مرکزی برای جذب سرمایه‌گذار خارجی هماهنگ شوند

میرزاخانی / اقتصاد و دارایی استان مرکزی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی با اعلام اینکه نگاه جزیره‌ای به حوزه سرمایه‌گذاری رفع شود، گفت: جذب سرمایه‌گذار خارجی نیازمند هماهنگی دستگاه‌های اجرایی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، حسن میرزاخانی ظهر امروز در جلسه مدیران کل امور اقتصادی و دارایی منطقه 6 کشور که با حضور مدیرکل سرمایه‌گذاری خارجی سازمان سرمایه‌گذاری ایران در همدان برگزار می‌شد، اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر نگاه دستگاه‌ها به حوزه سرمایه‌گذاری جزیره‌ای و ناهماهنگ  است که این موضوع باید رفع شود.

وی با بیان اینکه تنها مرکز خدمات سرمایه‌گذاری وظیفه جذب سرمایه‌گذار را نداشته و تمامی دستگاه‌‎ها باید در راستای جذب منابع گامهای اساسی بردارند، گفت: اما اقداماتی که برای جذب سرمایه‌گذار انجام می‌شود باید به صورت هماهنگ و هدفمند انجام شود تا بتوان به نتیجه مطلوب دست پیدا کرد.

میرزاخانی بیان کرد: برخی از سرمایه‌گذاران به صورت مستقیم به سازمان سرمایه‌گذاری ایران مراجعه می‌کنند که انتظار از سازمان سرمایه‌گذاری خارجی ایران این است تا سرمایه‌گذاران را به استانها معرفی کرده و امور مربوط به آنها از طریق مراکز سرمایه‌گذاری پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه اگر قرار است در استان توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شود مرکز خدمات سرمایه‌گذاری باید در جریان باشد تا خدمات لازم به سرمایه‌گذاران داده شود، تصریح کرد: استانداران به جدیت از مرکز خدمات سرمایه‌گذاری و مدیرکل اقتصادی انتظار پیگیری برای جذب سرمایه‌گذاری دارند که باید عملیاتی شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی درباره پنجره واحد سرمایه‌گذاری نیز گفت:در قانون مرکز خدمات سرمایه‌گذاری به عهده سازمان سرمایه‌گذاری گذاشته شده و استانها این فضا را شکل داده‌اند اما نیاز است تا سازمان سرمایه‌گذاری اقدامات و سیاستهای خود را به استانها ارائه دهد تا استانها نیز در جریان این مباحث قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه استان مرکزی دارای 34 شهرک صنعتی است، گفت: کارکنان مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان مرکزی در این شهرکها حضور پیدا کرده و جلسات توجیهی با فعالان اقتصادی و صاحبان سرمایه و کارگاه‌ها داشته‌اند، در این جلسات از آنها خواسته شده تا اگر سرمایه‌گذاران خارجی مستقیم به این شرکتها مراجعه کرده و یا در سفرها خارجی با سرمایه‌گذار خارجی قراردادی منعقد کردند با اطلاع مرکز خدمات سرمایه‌گذار باشد تا خدمات لازم در این زمینه به طور کامل ارائه شود.

وی تصریح کرد: صدور و ابلاغ مجوزها و بخشنامه‌های نامربوط و مُخل یکی از موانع و مشکلات در زمینه محیط کسب و کار است که امیدواریم شرایط بهتر شده و شاهد اینگونه مسائل نباشیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده