ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کمک 25 هزارمیلیاردریالی دولت یازدهم به شهرداری ها و دهیاری ها

هوشنگ خندان دل روز سه شنبه درحاشیه گردهمایی فرمانداران سراسرکشور درگفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا درساری افزود : 20 هزارمیلیارد ریال ازاین اعتبار به حساب شهرداری های کشور واریز شده است.
وی سهم دهیاری ها از این اعتبار را درسال گذشته حدود پنج هزارمیلیارد ریال اعلام کرد و گفت : این اعتبار برای عمران روستائی هزینه می شود.
معاون وزیرکشور افزود : همچنین بنیاد مسکن و سایر دستگاه های خدمات رسان نیز از محل بودجه در اختیار برای توسعه روستاها و خدمات رسانی به روستائیان فعالیت های عمرانی را انجام دادند.
** درآمد 550 هزار میلیارد ریالی شهرداری ها درسال گذشته
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیرکشور گفت که پارسال درآمد شهرداری های کشور به حدود 550 هزار میلیارد ریال رسید که حدود 40 درصد از این درآمدها از محل کمک های مالی دولت نصیب شهرداری ها شد.
خندان دل میزان پیش بینی درآمد برای شهرداری های کشور از محل خدمات شهرداری ها و کمک دولتی را در سال 95 حدود 600 هزار میلیارد ریال برآورد کرد.
وی اضافه کرد : فرمانداران درشهرستان ها طبق قانون وظیفه دارند تا با بررسی مصوبات شوراهای اسلامی شهرها به صورت غیرمستقیم براین هزینه کرد، نظارت داشته باشند.
وی افزود: طبق قانون ، مصوبات شورای اسلامی شهرها در صورتی می تواند رنگ اجرایی به خود بگیرد که این مصوبات از سوی فرمانداری ها به تائید برسد.
** برخورد با دهیاران متخلف درروستاها
معاون هماهنگی امورعمرانی وزیرکشورگفت که برنامه های اصلی حوزه عمرانی وزارت کشوردرسالجاری نظارت برعملکرد دهیاران و برخورد قانونی با دهیاری های متخلف در حوزه ساخت و ساز است.
خندان دل افزود : نظارت عالیه بر کارکرد دهیاران باید از سوی بخشداری ها انجام شود و کسانی که مرتکب تخلف به خصوص درتغییر کاربری ها می شوند را به قانون معرفی کنند.
وی اضافه کرد : گاهی تخلفاتی از سوی دهیاری ها در صدور مجوز برای تغییر کاربری اراضی در استان های شمالی گزارش می شود و باید بخشداری ها با نظارت بیشتر این تخلفات را شناسایی و با متخلفان نیز برخورد قانونی داشته باشند.
گردهمایی آموزشی تخصصی فرمانداران سراسر کشور از امروز سه شنبه در ساری آغاز و سه روز ادامه دارد.
6982/6097

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X