ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مجسمه‌هایی که لگدمال می‌شوند باشگاه‌ها نه فرهنگی هستند نه ورزشی!

به گزارش خبرنگار مهر، باشگاه فوتبال پرسپولیس که پسوند فرهنگی - ورزشی را هم یدک می کشد روز دوشنبه در مراسم پایان فصل از عملکرد بازیکنان و مربیان خود در طول برگزاری یک فصل قدردانی کرد. البته در این مراسم اتفاقاتی روی داد که نه تنها برای پرسپولیس که برای هیچ باشگاهی خوشایند نیست. اینکه مراسم به گونه ای مدیریت شود که حاضران در آن برای ساعتی شاد باشند منافات دارد با به سخره گرفتن کسانی که برای این باشگاه زحمت کشیده اند.

مجری بخش تفریحی این مراسم اقدام به تقلید صدای علی پروین و علی دایی کرد که این امر موجبات ناراحتی این دو پیشکسوت پرسپولیس را به همراه داشته است. در همه جای دنیا رسم بر این است که به اسطوره های باشگاه احترام گذاشته شود و حتی در بدو ورود به ورزشگاه، مجسمه های آنان نصب می شود اما اینجا به نظر می رسد نه تنها طراحی مجسمه ای در کار نیست، که لگدمال کردن افراد در دستور کار قرار دارد. جالب اینکه هیچکدام از باشگاه های دنیا پسوند فرهنگی را هم یدک نمی کشند.

در ورزشگاه اولدترافورد علاوه بر اینکه مجسمه سرآلکس فرگوسن را ساخته اند بلکه نام یکی از جایگاه های ورزشگاه هم به اسم این مربی اسکاتلندی است.

در باشگاه آرسنال مجسمه تونی آدامز و تیه‌ری آنری را نصب کرده اند و باشگاه های سانتیاگو برنابئو، جوزپه مئاتزا و ویسنته کالدرون نام اسطوره های باشگاه هاست که بر ورزشگاه ها نهاده شده است.

بهتر آن است که مسئولان باشگاه های ما ترتیب اساسی اتخاذ کنند تا از اسطوره های تیم، آن هم نه به صورت کلیشه ای و تکراری، تقدیر کنند. مثلا چرا تمبر افتخاری اسطوره های باشگاه ها نباید چاپ شود؟ چرا باشگاه های ما به معنای واقعی موزه ندارند؟ به مانند باشگاه های اروپایی که به عنوان مثال کفش سال های دور اسطوره های خود را پشت شیشه گذاشته اند، چرا اینجا چنین خدماتی به بازیکن و هوادار ارائه نمی شود؟

از این بایدها و نبایدها بسیار است فقط امیدواریم گوش شنوایی وجود داشته باشد. در اینجا اگر برای اسطوره ها مجسمه نمی سازند امیدواریم فقط آنها را لگدمال نکنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده