ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شنیدن ترجمه همزمان به کمک این دستگاه

دریافت ترجمه همزمان مکالماتی که به زبانهای دیگر انجام می گیرد آن هم از طریق دستگاهی که در گوش قرار می گیرد دیگر یک ایده تخیلی نیست.

بخش دانش تبیان

موبایل

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، در بسیاری از فیلمهای علمی و تخیلی تصاویری دیده می شود که در آن افراد به سیارات دیگر یا مناطقی ناشناخته سفر می کنند و در آنجا با موجوداتی روبرو می شوند که زبان آنها را نمی دانند اما به لطف دستگاههای کوچکی که به همراه دارند، صحبتهای آنها را در همان لحظه که بیان می شود به صورت ترجمه شده دریافت می کنند.

حالا این ایده به واقعیت تبدیل شده است. محققان شرکت دانش بنیانی در نیویورک به نام Waverly Labs مدعی ساخت دستگاه کوچکی شده اند که با قرار گرفتن در گوش، صحبتهایی که به زبانهای دیگر در محیط اطراف صورت می گیرد را تقریبا به صورت همزمان برای فردی که از آن استفاده می کنند ترجمه می کند.

این نوآوری Pilot نام دارد و می توان گفت که در آن فناوری و زمان دست به دست هم داده اند تا یکی دیگر از ایده های به تصویر کشیده شده در فیلمهای علمی و تخیلی را به واقعیت تبدیل کنند.

عملکرد این دستگاه بدین ترتیب است که عملا به مکالمه ای که با فرد استفاده کننده انجام می شود گوش داده و همزمان با اپلیکیشن مخصوصی که بر روی تلفن همراه وی نصب شده در ارتباط است تا از این طریق ترجمه همزمان از آنچه که می شنود را در اختیار کاربر قرار دهد.

بدون شک اوج این هنرنمایی در بخشی از سیستم آن نهفته که سیگنال مربوط به گفتار را به متن تبدیل کرده و در نهایت ترجمه گفتاری متن به دستگاهی که در گوش قرار دارد ارسال می شود و از این طریق فرد استفاده کننده متوجه صحبتهای فرد مقابل می شود.


منبع: مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این خبر سایت تبیان-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-دانش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X