ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توصیه هایی برای مدیران

دست یابی به فاکتور های موفقیت پروسه ای سخت است که تلاش هر روزه شما و مجموعه کسب و کارتان را می طلبد. برای مشاهده نتایج امیدوار کننده عجول نباشید. بگذارید روند موفقیت سیر نرمال خود را طی کند.

به گزارش پول‌نیوز،  هر کسب و کاری برای موفقیت بدون شک نیاز به مدیری لایق و باهوش دارد. باهوش بودن در روند مدیریت و اداره کسب و کار نیز خود مستلزم آگاهی از قواعدی است که اغلب مدیران موفق در ارزشمند بودن آن ها نظری مشابه دارند.

1. روش برخورد با مشتری ها را بیاموزید. هر مشتری اخلاق و خصوصیات خاص خودش را داشته و نمی توانید همه را به یک چشم ببینید. برای موفقیت در این مورد نیز باید کمی صبور بوده و حوصله داشته باشید.

2. استراتژی مشخصی برای پیشبرد بازی داشته باشید. این استراتژی باید منحصر به کسب و کار شما و شرایط خاص آن باشد در نتیجه از کپی برداری محض از کسب و کار های دیگر بدون توجه به ماهیت کسب و کارتان خودداری کنید.

3. از موشکافی بیش از حد همه چیز دست بردارید! از ابزار های کمک کننده در راستای بررسی جوانب مختلف کسب و کار، به جا و درست استفاده کنید. استفاده نادرست از این منابع و سلب استقلال کارکنان نه تنها نارضایتی شدید در پیش خواهد داشت بلکه بازده کسب و کار نیز افت خواهد کرد.

4. کمال گرا باشید اما اعتدال را حفظ کنید. دست یابی به فاکتور های موفقیت پروسه ای سخت است که تلاش هر روزه شما و مجموعه کسب و کارتان را می طلبد. برای مشاهده نتایج امیدوار کننده عجول نباشید. بگذارید روند موفقیت سیر نرمال خود را طی کند.

5. پایه های مجموعه خود را با انتخاب سرپرستانی قوی و ماهر مستحکم سازید. اگر چه ممکن است چنین افرادی به ساختی پیدا شوند، اما با این حال اگر یکی از آن ها را سراغ دارید اختیارات لازم برای اداره بخش بزرگی از کسب و کار را به وی اعطا کنید.

6. افراد بهانه جو را حذف کنید. هر فردی در مجموعه نسبت به انجام تمام وظایفی که برایش  مقرر شده است مسئولیت دارد و تحت هیچ شرایطی نباید از آن ها غافل شود. البته این بدین معنی نیست که روند دیکتاتوری پیش گرفته و از درک هر وضعیتی عاجز شوید، بلکه به معنای حفظ استمرار و نظم کار تا جای ممکن است.

7. خط مقدم را با درایت گزینش کنید! یکی از مهم ترین کار هایی که به عنوان مدیر یک کسب و کار موفق باید انجام دهید، انتخاب افرادی مناسب برای فعالیت در مجموعه خواهد بود. این انتخاب به ویژه آن جا اهمیت خواهد داشت که مشتریان شما ارتباط نزدیک با دسته ای از کارکنان برقرار می کنند و این دسته همان هایی هستند که در تعامل بیشتر با مشتری ها قرار دارند. مقصود از این دسته کارکنان آن هایی هستند که در زمینه فروش، پاسخ دهی و یا انجام کار های مشتریان فعالیت دارند. در واقع باید خط مقدمی ماهر و دارای روابط اجتماعی قوی داشته باشید. چرا که برخورد این افراد آینه ای از وضعیت درونی کسب و کارتان خواهد بود.

8. هر چند وقت یک بار جلسه ای با حضور مشتری های مختلف برگزار کنید. هیچ چیز بهتر از سوال و جواب نزدیک با مشتری شما را از شرایط و کیفیت کسب و کارتان آگاه نخواهد کرد.

هر مدیر هوشمندی می داند که برد میدان رقابت تنها با تلاش بی وقفه، متفاوت بودن از سایر رقبا، ارتباط نزدیک با مشتریان، رسیدگی به وضعیت کارکنان و حفظ علاقه به کسب و کار خود ممکن خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده