ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آمریکا مسئول اصلی تبدیل شدن خاورمیانه به کانون تنش و آتش است

سارا واگن کنشت رئیس فراکسیون حزب چپ پارلمان آلمان آمریکا را مسئول اصلی تبدیل شدن خاورمیانه به کانون آتش و تنش دانسته و به این مسئله آلمان همچنان مطیع ایالات متحده است انتقاد وارد کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "سارا واگن کنشت"، رئیس فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان در بخشی از گفتگو با روزنامه "راینیشن پست" تاکید کرد که متاسفانه امروز همه احزاب به غیر از چپ ها خواستار سیاستی هستند که بخصوص علاقه شرکت های بزرگ را در نظر گرفته، طبقه متوسط را تحت فشار قرار داده و نابرابری های روزافزون اجتماعی ایجاد می کند.

آمریکا مسئول اصلی تبدیل شدن خاورمیانه به کانون آتش

وی در بخش دیگری از این گفتگو به مسئله پناهندگان پرداخته و تاکید کرد، ما می خواهیم انسان ها در وطن خود بتوانند امن زندگی کنند. اکثر پناهندگان از مناطق بحرانی به کشور ما می آیند و در بسیاری از این جنگ ها آلمان به صورت مستقیم یا غیر مستقیم مشارکت داشته است. در ضمن ما همچنان از آمریکایی فرمان می بریم که مسئولیت اصلی را در تبدیل شدن خاورمیانه به مرکز و کانون آتش و تنش منحصر به فرد بر عهده دارد.

رفتار مزورانه مرکل در قبال پناهندگان

واگن کنشت در بخش دیگری از این گفتگو این رفتار صدر اعظم آلمان را مزورانه و ریاکارانه دانست که خود را به عنوان دوست پناهندگان ارائه می دهد و همزمان با سلاح های آلمانی دیکتاتورهایی مانند عربستان سعودی یا احزاب جنگی در سوریه را تجهیز می کند یا با صادرات محصولات کشاورزی یارانه ای اقتصاد کشاورزی در کشورهای در حال توسعه را نابود می کند. با این رویکرد دلایل پناهندگی ایجاد می شود نه اینکه با آن مبارزه می شود.

توافق پناهندگان عامل تقویت اردوغان در زیر پا گذاشتن حقوق بشر

وی همچنین انتقاد شدیدی به توافق اتحادیه اروپا با ترکه در مسئله پناهندگان وارد کرده و آن را عامل تقویت اردوغان در راستای زیر پا گذاشتن حقوق بشر دانست.

وی صادر نکردن هیچ نوع سلاحی به مناطق جنگی را اولین گام مهم برای حل بحران پناهندگان دانسته و گفت: این بهانه که دیگران نیز به این مناطق سلاح تحویل می دهند استدلالی برای این نیست که ما هم خود را در این کشتارها سهیم کنیم. طبیعتا ما می توانیم فشار بر دیگران را هم افزایش دهیم. هدف ما باید این باشد که باندهای تروریسم اسلامی را بالاخره از دستیابی به ذخایر مالی و تسلیحاتی دور کنیم و این امر بخصوص از طرف ترکیه و عربستان سعودی انجام می شود.

رئیس فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان همچنین تصریح کرد که انسان هایی که در حال حاضر در آلمان هستند باید چشم اندازی برای آینده دریافت کنند.

یک سیستم ارزی اروپایی جدید لازم است

وی در بخش دیگری از این گفتگو خواستار یک سیستم ارزی اروپای جدید شد که به کشورهای بحران زده اروپایی از جمله اسپانیا، یونان و ایتالیا شانس این را که دوباره شایستگی رقابت اقتصادی را پیدا کنند بدهد.
وی با توجه به شرایط بد اروپا گفت ما نمی توانیم از غلبه بر بحران یورو سخن بگوییم.

واگن کنشت در بخش دیگری از این گفتگو حضور ارتش آلمان در نزدیکی مرزهای سوریه برای مقابله با تهدیدات روسیه را غیر مسئولانه دانسته و گفت: کوچکترین سوء تفاهمی می تواند درگیری های نظامی با عواقب غیر قابل پیش بینی را ایجاد کند.

وی در بخش پایانی این گفتگو تصریح کرد که من از دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا بیشتر از پوتین می ترسم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده