ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نحوه ثبت نام دانش آموزانی که امکان پرداخت شهریه ندارند در مدارس غیردولتی

مجلس شورای اسلامی مصوب کرد مدارس و مراکز غیردولتی موظف هستند به ازای کمک های دریافتی از دولت نسبت به ثبت نام دانش آموزانی که امکان پرداخت شهریه ندارند اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، نمایندگان مجلس در جریان رسیدگی به لایحه تاسیس و اداره مدارس غیردولتی مصوب کردند که مدارس و مراکز غیردولتی موظف هستند به ازای کمک های دریافتی از دولت دانش آموزانی که امکان پرداخت شهریه ندارند با معرفی آموزش و پرورش ثبت نام کنند.

در این مورد دانش آموزان خانواده فرهنگیان، ایثارگران (شهدا، آزادگان و جانبازان و رزمندگان دارای حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه) و افراد بی سرپرست در اولویت هستند.

همچنین شرایط ثبت نام دانش آموزان مذکور در این ماده را شورای سیاست گذاری برنامه ریزی و نظارت مرکزی تعیین می کند و سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی موظف است سالانه گزارش نحوه اجرای این ماده را به شورای سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت مرکزی ارائه دهد.

به گزارش ایسنا، در ماده دیگری از این لایحه مصوب شد برنامه های آموزشی و پرورشی، کتب درسی و امتحانات مدارس غیردولتی و محتوای آموزشی و پرورشی و ورزشی مراکز غیردولتی طبق مقررات عمومی وزارت آموزش و پرورش و مراکز آموزشی و پرورشی است.

همچنین آیین نامه استقرار مدارس و مراکز غیردولتی در مناطق، نواحی و محلات مختلف، ظرف مدت سه ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون با پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش به تصویب هیات وزیران می رسد.

براساس تبصره ذیل این ماده نیز موسس مدرسه غیردولتی می تواند مکان واحد آموزشی را با موافقت شورای نظارت استان و رعایت آیین نامه استقرار مدارس و مراکز غیردولتی در مناطق، نواحی و محلات مختلف تغییر دهد و یا تبدیل به احسن کند، مشروط بر اینکه مکان و ساختمان جدید از نظر قیمت و ضوابط و مقررات سازمان نوسازی و تجهیز مدارس همسطح و یا مرغوبتر از مکان و ساختمان قبلی باشد.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X