ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تعیین مجازات های قابل اعمال در تخلفات مدیران و موسسان مدارس و مراکز غیردولتی

مجلس شورای اسلامی مجازات های تخلفات مدیران و موسسان مدارس و مراکز غیردولتی را تعیین کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، نمایندگان مجلس در جریان رسیدگی به لایحه تاسیس و اداره مراکز آموزشی غیردولتی مصوب کردند مجازات های قابل اعمال در مورد مدیران و موسسان مدارس و مراکز غیردولتی در صورت تخلف از تکالیف مندرج در این قانون، موارد مندرج در ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات اداری مصوب 1371.9.4 متناظر با مدارس غیردولتی و سایر مقررات ابلاغ شده از طرف وزارت آموزش و پرورش به شرح زیر می باشد:

الف- اخطار کتبی به مدیر یا موسس

ب- توبیخ مدیر یا موسس همراه با درج در پرونده

پ- عزل مدیر و محرومیت از مدیریت در مدارس و مراکز غیردولتی از یک تا سه سال

ت- محرومیت دائم مدیر از مدیریت مدارس و مراکز غیردولتی

ث- تعطیلی موقت مدرسه یا مرکز از یک تا سه سال

ج- لغو مجوز تاسیس و تعطیلی دائم مدرسه یا مرکز

چ- محرومیت موقت موسس از تاسیس مدرسه یا مرکز غیردولتی تا پنج سال

ح- محرومیت موقت موسست از تاسیس مدرسه یا مرکز غیردولتی

براساس این گزارش، در تبصره‌های ذیل این ماده نیز مصوب شد: رسیدگی به تخلفات مدیران و موسسان توسط شورای نظارت استان انجام می شود و همچنین در صورتی عزل مدیر مدرسه انتخاب مدیر جدید به روش در ماده 22 این قانون انجام می شود و تا تعیین مدیر جدید، اداره این مدرسه حداکثر تا پایان سال تحصیلی برعهده مدیر موقتی است که توسط آموزش و پرورش با اولویت کارکنان همان مدرسه مشخص می شود. در صورت عزل مدیر مرکز آموزشی و پرورشی، نحوه اداره آن مرکز به تشخیص آموزش و پرورش استان است.

همچنین در صورت رای شورای نظارت استان مبنی بر تعطیلی مدرسه غیر دولتی اداره آن مطابق ماده 32 این قانون تا پایان سال تحصیلی و برای مراکز آموزشی و پرورشی تا پایان نیم سال برعهده آموزش و پرورش است.

به گزارش ایسنا، آیین نامه اجرایی این قانون غیر از مواردی که در برخی مواد تهیه آیین نامه اجرایی خاصی مقرر شده ظرف مدت سه ماه پس از ابلاغ آن با پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش به تصویب هیات وزیران می رسد.

همچنین قانون اجازه اخذ هزینه های مربوط به صدور اجازه تاسیس و تجدید امتیاز آموزشگاه های علمی آزاد، قانون تاسیس مدارس غیرانتفاعی مصوب 1367 به مجمع تشخیص مصلحت نظام و قانون اصلاح قانون تاسیس مدارس غیرانتفاعی از زمان لازم الاجرا شدن این قانون نسخ می شوند.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X