ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فعالیت خانه هنرمندان با ترویج شعار صلح در جهان است

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا، مجید رجبی معمار در دیدار سفیر ارمنستان، با اشاره به امکانات و ظرفیت بالای خانه هنرمندان ایران در برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و هنری افزود: خانه هنرمندان ایران می تواند با توجه به ظرفیت های بالای خود از یک سو و اهمیت روابط فرهنگی و هنری در سطح بین الملل از سوی دیگر، با همکاری کشور ارمنستان به برگزاری هفته های فرهنگی و برنامه های متنوع هنری با حضور هنرمندان دو کشور در خانه هنرمندان ایران بپردازد.
وی با اشاره به سابقه و تجربه ارزشمند خانه هنرمندان ایران در زمینه فعالیت های فرهنگی و هنری گفت: خانه هنرمندان ایران آمادگی دارد تا تجربه خود را در زمینه فعالیت های فرهنگی و هنری در اختیار نمایندگان هنری و هیات هنرمندان این کشور قرار دهد.
وی افزود: روابط تاریخی میان ایران و ارمنستان و انبوه اشتراکات فرهنگی میان دو ملت، فرصت مناسبی را برای همکاری بیشتر در زمینه روابط فرهنگی و هنری مهیا کرده است.
آرتاشس تومانیان، سفیر ارمنستان در ایران نیز با ابراز خرسندی از حضور در خانه هنرمندان ایران، به اهمیت روابط فرهنگی میان دو کشور اشاره کرد و گفت: اگر بتوانیم روابط فرهنگی و هنری مستحکمی داشته باشیم، قطعاً می توانیم در زمینه روابط اقتصادی و سیاسی نیز به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنیم.
سفیر ارمنستان در ایران با اشاره به تبلیغات منفی کشورهای خارجی به ویژه آمریکا درباره ایران گفت: تبلیغات آمریکایی ها در رسانه های جمعی مدام می گویند فضای ایران ناامن و بی ثبات است، در حالی که من با تجربه زندگی در ایران می توانم به جرات بگویم تبلیغات گسترده آنها دروغ است.
وی ادامه داد: ارمنی ها و ایرانی ها هزاران هزار سال در کنار یکدیگر زندگی کرده اند اما متاسفانه هنوز شناخت کاملی از یکدیگر ندارند، حضور هنرمندان دو کشور و ارتباط میان آنها و برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و هنری قطعاً می تواند در بهبود شناخت دو کشور از یکدیگر کمک کند.
آرتاشس تومانیان، با اشاره به ظرفیت های بالای هنری در ارمنستان گفت: ایران به دلیل پیشینه تاریخی و تمدنی خود دارای ظرفیت های بالای فرهنگی و هنری است، ارمنستان نیز در زمینه فعالیت های هنری پیشنه بسیار کهنی دارد، با توجه به این پیشینه، امکان برگزاری هفته های فرهنگی و هنری و رفت و آمد هنرمندان به دو کشور بیشتر است.
وی گفت: هیچ روابط منفی میان ایران و ارمنستان وجود ندارد، دو کشور دوست و یار یکدیگر هستند و می توانند با فعالیت های فرهنگی و هنری دو جانبه به ترویج شعار صلح در جهان بپردازند.
فراهنگ**9338**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده