فعالیت خانه هنرمندان با ترویج شعار صلح در جهان است

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا، مجید رجبی معمار در دیدار سفیر ارمنستان، با اشاره به امکانات و ظرفیت بالای خانه هنرمندان ایران در برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و هنری افزود: خانه هنرمندان ایران می تواند با توجه به ظرفیت های بالای خود از یک سو و اهمیت روابط فرهنگی و هنری در سطح بین الملل از سوی دیگر، با همکاری کشور ارمنستان به برگزاری هفته های فرهنگی و برنامه های متنوع هنری با حضور هنرمندان دو کشور در خانه هنرمندان ایران بپردازد.
وی با اشاره به سابقه و تجربه ارزشمند خانه هنرمندان ایران در زمینه فعالیت های فرهنگی و هنری گفت: خانه هنرمندان ایران آمادگی دارد تا تجربه خود را در زمینه فعالیت های فرهنگی و هنری در اختیار نمایندگان هنری و هیات هنرمندان این کشور قرار دهد.
وی افزود: روابط تاریخی میان ایران و ارمنستان و انبوه اشتراکات فرهنگی میان دو ملت، فرصت مناسبی را برای همکاری بیشتر در زمینه روابط فرهنگی و هنری مهیا کرده است.
آرتاشس تومانیان، سفیر ارمنستان در ایران نیز با ابراز خرسندی از حضور در خانه هنرمندان ایران، به اهمیت روابط فرهنگی میان دو کشور اشاره کرد و گفت: اگر بتوانیم روابط فرهنگی و هنری مستحکمی داشته باشیم، قطعاً می توانیم در زمینه روابط اقتصادی و سیاسی نیز به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنیم.
سفیر ارمنستان در ایران با اشاره به تبلیغات منفی کشورهای خارجی به ویژه آمریکا درباره ایران گفت: تبلیغات آمریکایی ها در رسانه های جمعی مدام می گویند فضای ایران ناامن و بی ثبات است، در حالی که من با تجربه زندگی در ایران می توانم به جرات بگویم تبلیغات گسترده آنها دروغ است.
وی ادامه داد: ارمنی ها و ایرانی ها هزاران هزار سال در کنار یکدیگر زندگی کرده اند اما متاسفانه هنوز شناخت کاملی از یکدیگر ندارند، حضور هنرمندان دو کشور و ارتباط میان آنها و برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و هنری قطعاً می تواند در بهبود شناخت دو کشور از یکدیگر کمک کند.
آرتاشس تومانیان، با اشاره به ظرفیت های بالای هنری در ارمنستان گفت: ایران به دلیل پیشینه تاریخی و تمدنی خود دارای ظرفیت های بالای فرهنگی و هنری است، ارمنستان نیز در زمینه فعالیت های هنری پیشنه بسیار کهنی دارد، با توجه به این پیشینه، امکان برگزاری هفته های فرهنگی و هنری و رفت و آمد هنرمندان به دو کشور بیشتر است.
وی گفت: هیچ روابط منفی میان ایران و ارمنستان وجود ندارد، دو کشور دوست و یار یکدیگر هستند و می توانند با فعالیت های فرهنگی و هنری دو جانبه به ترویج شعار صلح در جهان بپردازند.
فراهنگ**9338**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فعالیت خانه هنرمندان با ترویج شعار صلح در جهان است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X