ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نوبخت:دولت برنامه ای برای تغییر وزرا یا استانداران ندارد

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمد باقر نوبخت روز سه شنبه در نشست خبری خود درباره نامه رئیس دولت اصلاحات به رییس جمهوری درخصوص رییس مجلس دهم نیز اظهار داشت: از ارسال چنین نامه ای بی خبرم .

** مخالفت دولت با بررسی فوری طرح نظام بانکداری اسلامی
وی در پاسخ به ارائه طرح نظام بانکداری اسلامی از سوی برخی نمایندگان و بررسی با فوریت در کمیسیون مربوطه نیز اظهارداشت: برای چنین اقدامی وقتی نیست و از طرفی طرح چنین قانون مادری آن هم به صورت آزمایشی مفهومی ندارد و دولت با این اقدام مخالف است.
سخنگوی دولت افزود: شورای نگهبان نیز اجازه نخواهد داد تا با قانون اصلی، آن هم در روزهای پایانی اصلاحاتی آزمایشی صورت گیرد .

**منتخب سوم اصفهان
وی درباره منتخب سوم اصفهان که از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شده است نیز اظهار داشت: در این زمینه صبر کنید، بهتر است.

**همه پرداخت ها در چارچوب قوانین باشد
سخنگوی دولت در پاسخ به رویکرد و اقدام دولت در انتشار فیش های حقوقی برخی مسئولان ، اظهارداشت: در این خصوص وزیر امور اقتصادی ودارایی بعد از رسیدگی گزارش خود را منتشر کردند و تغییر درست صورت گرفت ولی اساسا موضوع مطالبات معوقی بود که در یک ماه خاص به حساب مدیران ریخته شده بود .
نوبخت افزود: با نگاهی به فیش حقوقی ماه قبل و گذشته این مدیران مشخص می شود که براساس دسته بندی حقوقی متعارف صورت گرفته است. بنابراین تسری دادن این موضوع به دیگر موضوعات نادرست بود و از سوی دیگر تاکید شد تا سازمان مدیریت وبرنامه ریزی و وزارت امور اقتصادی ودارایی وجه نظارتی را دقیق تر کند و همه پرداختها درچارچوب قوانین ومقررات باشد.

**تاکید بر اجتناب از لغو کنسرت های مجوز دار
وی در پاسخ به موضع دولت نسبت به لغو کنسرتها نیز گفت: رییس جمهوری در برخی سخنرانی ها با صراحت از اینکه برخی از این مجوزهای قانونی لغو می شود، ناراحتی خود را بیان کردند و انتظار داریم این اقدام در خصوص لغو کنسرتهایی که با مجوز شروع می شوند، اجتناب شود چرا که آثار اجتماعی وفرهنگی سوئی دارد .
سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: گاهی این لغو کنسرتها نسبت به افرادی همچون شهرام ناظری که شخصیت هنری و برجسته کشوری هستند صورت می گیرد که قطعا موضع رییس جمهوری نسبت به این موضوع قابل تسری است.
**تجمیع بیمه ها
نوبخت در پاسخ به وضعیت اجرای قوانین تجمیع بیمه ها و راه اندازی پایگاه انتشار قرارداد های دولتی ، گفت: براساس سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، این موضوع در حال انجام است ودر قانون برنامه ششم توسعه دیده شده است.

**سیاست بر این است که منابع بانک مرکزی در دسترس دادگاه های آمریکایی قرار نگیرد
وی در پاسخ به سازوکارهای دولت برای جلوگیری از غارت بیت المال توسط کشورهای خارجی نیز اظهارداشت: وقتی دولتها از مصونیت خارج شوند طبیعی است که بانک مرکزی نیز مستثنی از دولت نیست ولی در چارچوب قانون برنامه ششم توسعه و قانون پولی وبانکی دولت تلاش دارد تا تحمیلی به بانک مرکزی نداشته باشد .
سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: دولت باید هر تکلیفی را که اعلام می کند آثار مالی آن را نیز خودش بپردازد نه اینکه آن را به بانک مرکزی محول کند و ایده ای که در برخی کشورها بانک مرکزی را از قوه مجریه منفک کرده است برای این منظور است.
نوبخت افزود: یکی از نکات در مورد مصادره 2 میلیارد دلاری این است که چرا باید پول را در دسترس غارت قراردهیم که روی آن حکم مصادره اعمال شود و تمام سیاست ها این است که منابع بانک مرکزی در دسترس دادگاه های آمریکایی برای مصادره اموال قرار نگیرد.
وی ادامه داد: در حال حاضر شورای عالی امنیت ملی در حال بررسی و پیگیری موضوع است و بخشی از این موضوعات سیاسی است و ما نیز احکامی را در اختیار داریم و از همه ظرفیت های حقوقی و سیاسی خود در زمان معین استفاده خواهیم کرد.
سخنگوی دولت در پاسخ به موضع دولت نسبت به دیدار فائزه هاشمی با برخی از فرقه ضاله گفت: در این زمینه مواضع شایسته از سوی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در نکوهش این اقدام منعکس شد وباید به آن احترام گذاشت.

**مستندات دخالت در انتخابات به دستگاه قضایی ارائه شود
نوبخت در پاسخ به ادعای حداد عادل مبنی بر داشتن مستنداتی در خصوص دخالت برخی دولتی ها در انتخابات گفت: هر شخصیت حقیقی و حقوقی هر جرمی را مشاهده کنند حتما باید به دستگاه قضایی اعلام نمایند و مطالب و مستندات را ارائه کنند .
وی تصریح کرد: چنین مطرح کردن مطالب شانیت و جایگاه حقوقی ندارد و تشویش اذهان عمومی است. در این زمینه مدارکی به دولت ارائه نشده است ولی اگر تخلفی از سوی دولت صورت گرفته باشد باید به دستگاه قضایی بدهند .

**مسابقات قرآنی رخدادی برای اتحاد و الفت مسلمانان
سخنگوی دولت در پاسخ به رویکرد دولت در برگزاری مسابقات قرآنی نیز اظهارداشت: این اقدام با ارزش و رخداد مهمی است که باعث اتحاد و الفت میان مسلمانان می شود و دولت ردیفی قانونی برای آن قرار داده است و با رایزنی مسئولان ذیربط در جهت تقویت آن است .
سیام**1053**1429

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X