ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تنظیم طرح کلان آمایش سرزمینی امنیتی و دفاعی مناطق کویری

تنظیم طرح کلان آمایش سرزمینی امنیتی و دفاعی مناطق کویریبه گزارش مشرق، سردار مجید بکایی رئیس گروه آماد و فناوری دفاعی مرکز تحقیقات راهبردی و رئیس همایش ملی آمایش دفاعی ــ امنیتی، مناطق کویری و بیابانی ایران، طی سخنانی در این همایش با بیان اینکه متاسفانه کشور ایران روی کمربند خشک جهان قرار دارد، اظهار داشت: 70 درصد از مساحت کشورمان را سرزمین‌های خشک تشکیل می‌دهد که این موضوع اهمیت راهبردی امنیتی و دفاعی لزوم توجه به این مناطق را دو چندان می‌کند.

بکایی استقرار پایدار جمعیت در مناطق کویری و بیایانی مهمترین را تنها راه ایجاد امنیت پایدار در این مناطق عنوان کرد و گفت: در این راستا باید تلاش صورت گیرد که البته لازمه آن نیز اقتصاد پایدار است.

وی از تنظیم طرح کلان آمایش سرزمینی امنیتی و دفاعی مناطق کویری و بیابانی خبر داد و افزود: در این طرح، مناطق کویری مرکزی باید به سطحی از تراکم جمعیت و پیشرفت برسد که یکی از ارکان بازدارندگی فعال در نیمه شرقی کشور بحساب آید.

رئیس گروه آماد و فناوری دفاعی مرکز تحقیقات راهبردی خاطرنشان کرد: در بخشی از این موضوع، 700 طرح دیده شده که تا الان ١٨٠ مورد آن اجرا شده است.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-پربازدیدها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده