تنظیم طرح کلان آمایش سرزمینی امنیتی و دفاعی مناطق کویری

تنظیم طرح کلان آمایش سرزمینی امنیتی و دفاعی مناطق کویریبه گزارش مشرق، سردار مجید بکایی رئیس گروه آماد و فناوری دفاعی مرکز تحقیقات راهبردی و رئیس همایش ملی آمایش دفاعی ــ امنیتی، مناطق کویری و بیابانی ایران، طی سخنانی در این همایش با بیان اینکه متاسفانه کشور ایران روی کمربند خشک جهان قرار دارد، اظهار داشت: 70 درصد از مساحت کشورمان را سرزمین‌های خشک تشکیل می‌دهد که این موضوع اهمیت راهبردی امنیتی و دفاعی لزوم توجه به این مناطق را دو چندان می‌کند.

بکایی استقرار پایدار جمعیت در مناطق کویری و بیایانی مهمترین را تنها راه ایجاد امنیت پایدار در این مناطق عنوان کرد و گفت: در این راستا باید تلاش صورت گیرد که البته لازمه آن نیز اقتصاد پایدار است.

وی از تنظیم طرح کلان آمایش سرزمینی امنیتی و دفاعی مناطق کویری و بیابانی خبر داد و افزود: در این طرح، مناطق کویری مرکزی باید به سطحی از تراکم جمعیت و پیشرفت برسد که یکی از ارکان بازدارندگی فعال در نیمه شرقی کشور بحساب آید.

رئیس گروه آماد و فناوری دفاعی مرکز تحقیقات راهبردی خاطرنشان کرد: در بخشی از این موضوع، 700 طرح دیده شده که تا الان ١٨٠ مورد آن اجرا شده است.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تنظیم طرح کلان آمایش سرزمینی امنیتی و دفاعی مناطق کویری» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-پربازدیدها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X