ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نقش رسانه ها در ميزان احساس امنيت و يا ناامنی غيرقابل انکار است

به گزارش خبرنگار مهر، عليرضا مرزبانی امروز سه شنبه به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بی گمان در عصر انفجار اطلاعات در تمامی مسائل داخلی و خارجی، بزرگترين رسالت اطلاع رساني بر دوش رسانه های جمعی است.

وی افزود: ايران به عنوان جامعه اي که در راه توسعه گام نهاده است، بيش از هر چيز به مشارکت اجتماعي مردم در جامعه نياز دارد و يکی از لوازم ضروري اين مشارکت، احساس امنيت از سوی آنها است.

اين مقام انتظامي تصريح کرد: رسانه هاي گروهي در شکل دهي به گرايش ها و ارزش هاي اجتماعي و نيز آموزش رفتارهاي مطلوب و نامطلوب نقش مهمي را ايفا مي کنند، به گونه اي که خانواده ها و مراکز علمي- آموزشی بخشی از کارکردهای خود را به رسانه ها واگذار کرده اند.

مرزبانی در ادامه با بيان اين که در ميان عوامل متعدد مرتبط با جرم، نقش رسانه ها از اهميت خاصي برخوردار است، گفت: احتمال اين که سينما، تلويزيون، ماهواره، مطبوعات، سايت های خبری و ... هيچ نفوذی در رفتارهاي مطلوب و به هنجار نداشته باشند، بسيار کم است.

وي، متذکر شد: رسانه ها در قبال جامعه مسئول هستند و حساس شدن رسانه ها نسبت به مسائل اجتماعي به معناي زير سوال بردن مسئولان يا بزرگ نمايي نيست بلکه به دغدغه های اجتماعی رسانه ها و عمل به رسالتشان مرتبط است.

جانشين فرمانده انتظامی استان با اشاره به اين که آگاهي بخشي و ايجاد همبستگی از رسالت هاي مهم رسانه ها است، تصريح کرد: محتواي کمي و کيفی رسانه ها به عنوان ابزار و عامل کنترل اجتماعی می تواند در افزايش امنيت و حفظ و نهادينه سازی آن بسيار مؤثر باشد.

مرزبانی خاطرنشان کرد: خوشبختانه تعامل بسيار خوبی ميان پليس و رسانه های استان برقرار و تمام بسترها براي تقويت ارتباط مسئولان انتظامي با رسانه ها فراهم شده است.

وی ابراز اميدواري کرد: به ياري رسانه ها گامي جدي در جهت ارتقاي دانش، نگرش، رفتار اجتماعي و ارزش های سرزميني و در نهايت ارتقاي احساس امنيت برداريم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده