ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اقتصاد مقاومتی زمینه ساز تحول بنیادی در کشور است

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین مقیمی ظهر سه‌شنبه در گردهمایی آموزشی تخصصی فرمانداران سراسر کشور افزود: در سال ۹۵ سه موضوع مهم در دستور کار است که توجه به مسائل اجتماعی و کاهش معضلات اجتماعی، نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی و توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تکریم ارباب‌رجوع ازجمله این سه موضوع است که باید در ادارات و فرمانداری‌ها در دستور کار مهم فرمانداران، بخشداران و مسئولان باشد.

وی اظهار داشت: فرمانداران ۹۰ کارگروه، کمیته و شورا را در برنامه کاری برای هماهنگی بین دستگاه‌ها در دستور کاردارند که کار سنگینی است و باید در طول سال جاری انجام شود و در کنار آن مهم‌ترین مسئله توجه به اقتصاد مقاومتی است.

معاون سیاسی وزیر کشور بابیان اینکه در اجرای اقتصاد مقاومتی نیازمند تحول بنیادی در اقتصاد مقاومتی هستیم، یادآور شد: دولت فرماندهی این کار را به معاونت اول رئیس‌جمهور داده و استانداران در رابطه با چگونگی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی رایزنی کردند و در مسائل تکریم ارباب‌رجوع و مسائل اجتماعی نیز برنامه‌ها و دستورالعمل‌ها در دستور کار بوده است.

مقیمی گفت: همایش آموزش فرمانداران در شش کارگروه در حال برگزاری است و توجه به مسائل اجتماعی، تکریم ارباب‌رجوع و اقتصاد مقاومتی در این دوره به‌عنوان نقشه راه باید در دستور کار باشد تا به تحول مناسب در کشور برسیم.

وی افزود: منظور از اجرای سیاست اقتصادی، تحول اقتصادی در کشور است که باید به عینه دیده شود و فرمانداران و بخشداران به‌عنوان افرادی که در خط اول این خاک‌ریز هستند، باید ادارات و مردم را بسیج کنید تا سرمایه‌گذاری مناسب انجام و تحول اقتصادی شکل گیرد و برای اجرای این سیاست‌ها باید جایگاه فرمانداری شناخته شود.

معاون سیاسی وزیر کشور بابیان اینکه در سال ۹۴ دو انتخابات مهم اجرایی شد که عمده کار و فعالیت و مسئولیت بر عهده فرمانداران و بخشدارانی بوده که در انتخابات نقش داشتند، ادامه داد: با برگزاری انتخابات سال ۹۴، اظهارنظرهای امروز برای انتخابات گذشته این است که با حضور حداکثری تحقق‌یافته و در امنیت کامل برگزارشده است.

مقیمی گفت: سه موضوع اصلی در انتخابات در دستور کار ما بود که این مسئله که رأی حق‌الناس است و در ستاد انتخابات باید به این موضوع توجه اساسی شود، قانونی عمل کردن انتخابات و رعایت قانون و موضوع سوم، بی‌طرفی وزارت کشور به‌عنوان مجری انتخابات ازجمله این موارد بوده است که باید در تمام مراحل موردتوجه قرار گیرد و گرفت و انتخابات در صحت و سلامت برگزار شد و امروز از آن به‌عنوان انتخاباتی که مسائل مختلف در آن رعایت شده یاد می‌کنند.

وی افزود: در این انتخابات همه جریان‌های سیاسی کشور وارد شدند و ۱۲ هزار داوطلب ثبت‌نام کردند و همه افرادی که به مراحل بعدی آمدند، کارها برای آنان طبق قانون پیش رفت و در هفت روز تبلیغات تمامی جریانات سیاسی حرف‌های خود را گفتند و هر داوطلب از هر سخنران دعوت و درجاهای مختلف سخنرانی و مواضع اعلام شد.

معاون سیاسی وزیر کشور ادامه داد: وزیر کشور در اجرای سیاست‌های دولت انتظار دارد استانداران، فرمانداران و بخشداران مجریان سیاست دولت باشند و به مردم گزارش ارائه دهند و در این راستا فعال واردشده و اطلاع‌رسانی کنند و درواقع سیاست‌های دولت که همان سیاست‌های کلی نظام است، اجرایی شود.

مقیمی گفت: برای اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی جایگاه فرمانداری‌ها به‌خوبی تبیین و نقش و مسئولیت فرمانداران در اجرای اقتصاد مقاومتی به آنان از سوی وزیر کشور اعلام‌شده است و در این راستا دفاع از عملکرد دولت در دستور کار فرمانداران و بخشداران باشد و اجازه دهیم تلاش‌های مختلف دولت زیر سؤال برود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X