سرنوشت اخراج دختران محصل باردار و تبعیض در مرخصی زایمان

اخراج سؤالاتی از جمله سرنوشت اخراج دختران محصل باردار در مدارس و عدم اجرای کامل مرخصی زایمان در نشست خبری روز ملی جمعیت بی‌پاسخ ماند.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، در نشست خبری مسئولان دفتر سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت چندین سوال با موضوع مباحث جمعیتی و تسهیلاتی که باید طبق قانون به مردم داده شود پرسیده شد ولی این سوالات بی‌پاسخ ماند.

براین اساس در این نشست خبری که محمداسماعیل مطلق - مدیرکل دفتر سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت به همراه معاون فنی خود و همچنین رئیس اداره جوانان و در نهایت سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت حضور داشتند 2 پاسخ کلیدی از جمله سرنوشت اخراج دختران محصل از مدارس توسط وزارت آموزش و پرورش و همچنین عدم تخصیص 9 ماه مرخصی کامل زایمان به علت بی‌اطلاعی این مسئولان بی‌پاسخ ماند و در این راستا هر کدام از این مسئولان از جمله مطلق، اسلامی و رفیعی‌فرد درباره سرنوشت اخراج دختران محصل باردار از مدارس توسط آموزش و پرورش ابراز بی‌اطلاعی کرده است و در این باره از هر نوع اظهارنظری خودداری کردند.

همچنین مطلق - مدیرکل دفتر سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت درباره عدم تخصیص کامل مرخصی زایمان به دلیل اجرا نکردن قوانین توسط سازمان تأمین اجتماعی فقط به این مسئله اکتفا کرد که این مشکل عدم تخصیص 9 ماه مرخصی کامل در بخش خصوصی بیشتر مشاهده شده است و وزارتخانه‌های بهداشت، نفت، آموزش و پرورش و حتی وزارت تعاون این مدت مرخصی را برای نیروهای خود اجرا می‌کنند.

مدیرکل دفتر سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت درباره چرایی اجرا نشدن مرخصی کامل زایمان این مسئله را منوط به ورود و حمایت بیشتر وزارت صنعت معطوف کرد و در نهایت به این مسئله اشاره کرد که وزارت بهداشت برای زنان باردار زیر 18 سال و بالای 35 سال مراقبت‌های بیشتری در نظر می‌گیرد و دانشگاه‌ها نیز باید به دانشجوهای زن باردار برای تسهیلات بیشتر از جمله درس خواندن در منزل و در نهایت فرصت امتحانی بیشتر به آنان این موارد را لحاظ کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرنوشت اخراج دختران محصل باردار و تبعیض در مرخصی زایمان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X