ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ابراز نگرانی مقام نیجریه ای از تشدید خشونت در منطقه «دلتا»

به گزارش خبرگزاری شینهوآ از لاگوس، « ایبه کاچیکوا» وزیر منابع نفتی نیجریه با اعلام خبرفوق، تاکید کرد: به دنبال تشدید خشونت در این منطقه مهم اقتصادی، تولید نفت خام نیجریه از 2.2 میلیون بشکه در روز به 1.4 میلیون کاهش پیدا کرده است.
«کاچیکوا» هم چنین تصریح کرد: تشدید خشونت ها در این منطقه و عدم به روز رسانی تاسیسات نفتی، دو عاملی است که بر روند کاهشی تولید نفت، اثرگذار بوده است.
در همین خصوص، « فرانسیس جانسون» رئیس مجمع گاز و منابع طبیعی نیجریه تاکید کرده بود: از دولت نیجریه می خواهم با اقدامات صحیح، خشونت و حملات مسلحانه در این منطقه را ریشه کن کند.
«جانسون» تصریح کرد: نیجریه منابع مالی زیادی را بر اثر این حملات از دست می دهد و من از دولت و شرکت های چندملیتی فعال در این منطقه می خواهم با بهره گیری از فناوری های نوین با غارت نفت خام و حملات به سکوهای نفتی، مقابله کند.
گروه موسوم به «انتقام گیرندگان دلتای نیجر» بارها به تاسیسات نفتی در این منطقه نفت خیز حمله کرده اند.
در جریان حمله هفته گذشته شبه نظامیان به این سکوی نفتی متعلق به آمریکا در جنوب نیجریه، پنج نیروی پلیس و سه سربازی که مسئولیت محافظت از این سکو را داشتند در تبادل آتش با مهاجمان جان خود را از دست دادند.
حمله به سکوی نفتی شورون، تازه ترین حمله به تاسیسات نفتی این کشور آفریقایی صادر کننده نفت است.
«محمدو بوهاری» رئیس جمهوری نیجریه وعده داده است، گروه هایی را که به تاسیسات نفتی در منطقه دلتا که بیشترین نفت کشور را تولید می کند، آسیب می زنند، سرکوب کند.
خاورم**9377**1566

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده