ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مجازات تخلفات کارکنان غیررسمی مدارس غیردولتی مشخص شد

مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مجازات های قابل اعمال در مورد کارکنان غیررسمی مدارس و مراکز غیردولتی را مشخص کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، نمایندگان مجلس در جریان رسیدگی به لایحه تاسیس و اداره مدارس و مراکز غیردولتی مصوب کرد کارکنان غیررسمی مدارس و مراکز غیردولتی اعم از بازنشسته، حق التدریس، قراردادی پاره وقت و تمام وقت در صورت ارتکاب تخلف اداری مشمول مقررات قانون رسیدگی به تخلفات اداری می باشند.

مرجع صالح برای رسیدگی به تخلفات این دسته از کارکنان هیات های رسیدگی به تخلفات اداری مستقر در ادارات آموزش و پرورش است.

همچنین مجازات های اداری قابل اعمال در مورد کارکنان غیررسمی مدارس و مراکز غیردولتی که جانشین مجازات های اداری مذکور در قانون رسیدگی به تخلفات اداری می شود، عبارت است از:

الف- اخطار کتبی بدون درج در پرونده

ب- توبیخ همراه با درج در پرونده

پ- تنزل مقام یا محرومیت از انتصاب در پست های حساس و مدیریت در سطح مدرسه یا مرکز تا سه سال

ت- محرومیت از اشتغال در مدارس و مراکز غیردولتی یک منطقه، شهرستان یا استان

ث- محرومیت موقت از اشتغال در مدارس و مراکز غیردولتی تا سه سال

ج- محرومیت دائم از اشتغال در مدارس و مراکز غیردولتی

همچنین براساس تبصره ذیل این ماده کارکنان رسمی غیرموظف و بازنشسته شاغل در مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی مشمول این ماده می باشند و نیز آراء هیات بدوی در موارد حکم به مجازات مذکور در بندهای ث یا ج این ماده قابل تجدیدنظرخواهی در هیات های تجدیدنظر رسیدگی به تخلفات اداری است.

به گزارش ایسنا، در ماده دیگری از این لایحه مصوب شد آرای شورای نظارت استان ظرف مدت 10 روز از تاریخ صدور توسط مدیر کل آموزش و پرورش استان ابلاغ می شود و ظرف مدت 20 روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی در شورای سیاست‌گذاری است. همچنین آرای شورای مذکور در صورت تایید و ابلاغ، قطعی و لازم الاجرا است و ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ، در دیوان عدالت اداری قابل شکایت است.

همچنین ماده دیگری از این لایحه مصوب کرد که با حفظ اصل حاکمیت دولت، ماده 584 قانون تجارت مصوب 1311 و ماده یک آیین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و موسسات غیرتجارتی مصوب 1337 با اصلاحات بعدی آن در مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی که با ماهیت غیردولتی و مطابق این قانون توسط اشخاص حقوقی تاسیس و اداره می شوند، قابل تسریع است.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده