ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اروپا در تسخیر بازیکنان آرژانتینی و برزیلی

48 بازیکن از برزیل و آرژانتین در تیم‌های قهرمان لیگ کشورهای اروپایی حضور داشتند. خبرگزاری ایسنا: به نقل از مارکا، 68 بازیکن اهل قاره آمریکا در 15 لیگ مهم این فصل قاره اروپا قهرمان شدند. بارسلونا (اسپانیا)، بایرن مونیخ ( آلمان)، یوونتوس (ایتالیا)، لسترسیتی (انگلیس)، بنفیکا (پرتغال)، پا‌ر‌ی ‌سن‌ ژر‌من (فرانسه)، آیندهوون (هلند)، المپیاکوس (یونان)، سالزبورگ (اتریش)، بروخه (بلژیک)، دیناموزاگرب (کرواسی)، سلتیک (اسکاتلند)، بشیکتاش (ترکیه)، کپنهاگ (دانمارک) و بازل (سوئیس) در کشورهای خود قهرمان شدند.

در ادامه 68 بازیکن اهل قاره آمریکا معرفی می‌شوند.

برزیل 32 بازیکن

ادرسون، ژولیو سزار، لویزائو، ژاردل، تالیسکا، ژوناس (بنفیکا)، داگلاس، دنی آلوس، آدریانو، رافینیا و نیمار (بارسلونا)، تیاگو سیلوا، مارکینیو، مکسول، داوید لوییز و لوکاس مورا (پا‌ر‌ی ‌سن‌ ژر‌من) ، نتو الکس ساندرو و هرناندس (یوونتوس)، رافینیا، داگلاس کاستا (بایرن مونیخ)، لئاندرو سالینو و سبا ( المپیاکوس)، آیرتون، پائولو میراندا و برناردو (سالزبورگ)، کلودمیر، فلیپه گدوز، وسلی و لآندرو پریرا (بورخه) و مارسلو رودولفو (بشیکتاش).

آرژانتین 16 بازیکن

لیساندرو لوپس، سالویو و نیکو گایتان (بنفیکا)، خاویر ماسکرانو و لیونل مسی (بارسلونا)، آنخل دی ماریا و پاستوره (پا‌ر‌ی ‌سن‌ ژر‌من)، پریرا و دیبالا (یوونتوس)، اویوآ (لسترسیتی)، کامبیاسو و دومینگس ( المپیاکوس)، سیگالی (دیناموزاگرب)، ساموئل و دلگادو (بازل) و سوسا (بشیکتاش)

مکزیک 4 بازیکن

هکتور مورنو و گوآردادو (آیندهوون)، رائول خیمنس (بنفیکا) و پولیدو ( المپیاکوس)

شیلی 4 بازیکن

کلودیو براوو (بارسا)، آرتورو ویدال (بایرن مونیخ) و خونیور فرناندس و آنخلو هنریکس (دیناموزاگرب)

اروگوئه 4 بازیکن

لوئیس سوارس (بارسلونا)، کاوانی (پا‌ر‌ی ‌سن‌ ژر‌من)، کاستون پریررو (آیند هوون) و مارتین کاسرس

کلمبیا 4 بازیکن

کوادرادو (یوونتوس)، سانتیاگو آریاس (آیند هوون) ، پاردو ( المپیاکوس) و ایسکیردو (بروخه)

پاراگوئه 2 بازیکن

سانتاندر (کپنهاگ) و ورا (بنفیکا)

هندوراس یک بازیکن

ایساگیره (سلتیک)

جامائیکا یک بازیکن

مورگان (لسترسیتی)

32 بازیکن برزیلی که در 9 تیم مختلف باز می‌کنند، 96 گل به ثمر رساندند. پس از آن آرژانتین با 16 بازیکن است که آنها در 9 تیم بازی می‌کنند و توانستند 92 گل به ثمر برسانند. چهار بازیکن اروگوئه در تیم‌های خود تاثیر گذار بودند چون لوئیس سوارس کاوانی و گاستون پریرا به تنهایی 70 گل به ثمر رساندند.

331 گلی که این بازیکنان به ثمر رساندند به شرح زیر است:

لوئیس سوارس 40

ژوناس 32

مسی 26

نیمار 24

دیبالا و کاوانی 19

خونیور فرناندس 12

گاستون پریرو و سانتاندر 11

دی ماریا و دلگادو 10

لوکاس مورا 9

آنخلو هنریکس 8

ایسکیردو 7

اویوآ و سوسا 6

دومینگس، رائول خیمینس و پولیدو 5

گایتان، داگلاس کاستا، هکتور مورنو، آرتورو ویدال، کوادرادو و پاردو 4

ژاردل، تالیسکا، مکسول و سانتیاگو آریاس 3

پاستوره، کامبیاسو، مارسلو ، سبا ، پائولو میراندا ، کلودمیر آلکساندرو مورگان و ایساگیره 2

رافینیا، تیاگو سیلوا، مارکینیو، داوید لوییس، هرنانس، فلیپه گدوز، وسلی، رودولفو، لیساندرو لوپس، سیگالی، ساموئل و گواردادو یک.

از 10 کشور آمریکای جنوبی شش کشور (آرژانتین، اروگوئه، برزیل، پاراگوئه، شیلی و کلمبیا) بازیکنانی در تیم‌های قهرمان داشتند. حتی یک بازیکن از آمریکا در میان تیم‌های قهرمان دیده نمی‌شود. گریین، بازیکن آمریکا یکی بایرن مونیخ در هیچ از بازی‌های این تیم حضور نداشت.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده