خلقیات مثبت و منفی ایرانیان در زمانه پادشاهی بررسی می شود

  خلقیات مثبت و منفی ایرانیان

تبیان به نقل از گزارش خبرگزاری شبستان کتاب «ایرانیان در زمانه پادشاهی: خلقیات ایرانیان در نگاه بیگانگان به جامعه ایران از اولین نوشته‌ها تا 1357» با حضور محمدرضا جوادی یگانه و سعیده زادقناد نویسندگان کتاب و شهرام یوسفی فر و ابراهیم توفیق ناقدان این اثر، نقد و بررسی می شود.

بنا بر این گزارش، در این اثر که در قالب ۱۰ جلد منتشر شده، بیش از 500 سفرنامه، گزارش سفر، سند سیاسی و هرگونه اظهار نظری که در خصوص خلقیات ایرانیان از سوی ناظران فرهنگ ما ـ از ایران باستان تا ایران پیش از انقلاب اسلامی ـ انجام، و تاکنون به فارسی ترجمه شده، در محدوده مطالعاتی محققان این پژوهش قرار گرفته است.

کتاب های « مقدمه و منابع»، «گزیده خلقیات مثبت»، «خلقیات منفی: عام گرایی (بخش اول)»، «خلقیات منفی: عام گرایی (بخش دوم)»، «خلقیات منفی: امنیت (بخش اول)»، «خلقیات منفی: امنیت (بخش دوم)»، «خلقیات منفی: انگیزش؛ سنت طلبی؛ لذت طلبی»، «خلقیات منفی: همنوایی؛ دستیابی به اهداف»، «خلقیات منفی: نیک خواهی» و «خلقیات منفی: قدرت؛ خودهدایت گری» 10 جلد این مجموعه را در بر می گیرند.

گفتنی است، نشست نقد و بررسی کتاب« ایرانیان در زمانه پادشاهی» ساعت 16:30 تا 18:30 عصر فردا چهارشنبه، 29 اردیبهشت ماه در سرای اهل قلم به نشانی خیابان انقلاب، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه‌نصیر، شماره 2، طبقه همکف برگزار می شود.


خبرگزاری شبستان :: Shabestan News این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این خبر سایت تبیان-قرآن می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خلقیات مثبت و منفی ایرانیان در زمانه پادشاهی بررسی می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-قرآن منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X